Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan családba, ahol munkaidőb...

Olyan családba, ahol munkaidőben nem megoldható a kutya sétáltatása, és panellban lakna a kutyus?

Figyelt kérdés
Alternatívákon gondolkodom, de kutyapelenka rosszabb, és nem jó ötlet. Persze nem ideális, és nem 12-15 évig lenne ez így, de néhány hónapig, évig biztosan nem megoldható a "haza járkálás" ebédidőben. A szomszédok idősek, és nem vállalják a többiek meg szintén dolgoznak, gyerekek még nincsenek, és én lennék a legboldogabb ha a munkahelyemre beengednék, de nem lehet. Szeretnénk egy kutyát, utána olvastuk a fajtának, a kutyatartásnak és nevelésnek, beszéltünk tenyésztővel is. De emiatt bizonytalan vagyok. Ez kizárja a kutyatartást? :(

2014. júl. 17. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez kizáró ok lenne igen. Megvárnám míg olyan körülmények lennének, melyek között megoldható a kutya tartása.

Számomra a kutya is felelősség, akár egy gyerek. Gyereket se vállalok, amíg nem tudom hová fogom este lefektetni.

2014. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem zárja ki. A legtöbb ember nem jár haza munkahelyről, hogy megsétáltassa a kutyát, hanem munka előtt, után és este megy ki vele. Általában 3-4x egy nap.

Barátnőm heti 1-2 napot 12 órázik, olyankor még 3x sincs ideje kimenni csak 2x. Ismeri a kutya a kutyapelust, de még így sem ment rá soha. Megfelelő szoktatás mellett szerintem nem probléma.

Az más kérdés, hogy mekkora a kutya mozgásigénye, mert ha eleve nem való lakásba akkor ez tényleg probléma lehet.

2014. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kutya lemozgatása nem okozna gondot, mert munkaidő után lenne elég időnk, akár 2-3szor is levinni. A közelünkben több zárt kutyakifutó és nagyobb szabad mozgást biztosító parkok is vannak. Kutyasulit már kerestem, azzal megint nem lenne gond, az agyi lemozgatása már most készülnek a tervek, hogy kellően változatos legyen.
2014. júl. 17. 10:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kölyöknél problémás lehet, mivel alapjáraton nem tudja tartani a pisit/kakit 8-10 órán át, őt 2-3 óránként le kell vinni. Felnőtt kutyusnál már nem okoz gondot, ha ennyi időt távol van a gazdi.

Nem tudom mekkora a család, pár hónapig nem tudnátok megoldani, hogy felváltva otthon legyetek vele szabadságon?

Pelenkát nem ajánlanám.

2014. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kölyökkel kb. 6 hónapig megoldható lenne, hogy valaki itthon legyen vele. (egyikünknek egyetem vége, állás keresés, munkába állás) időszak alatt, ha ez mégis gyorsabban menne, akkor van erre az időszakra B opció, de csak erre az időszakra. Utána valószínűleg 3-4 évig lenne a fenti állapot, majd babaváró időszak miatt, szintén lenne vele valaki, de azután megint visszaáll a fenti helyzet. Szeretnénk minimál kertes megoldást is, de ez még a jövő zenéje. Ebben az életciklusban a legrosszabbra szeretnénk tervezni, ha mégis munkaidő alatt egyedül lenne hosszú távon, mert az előbb felsorolt tervek nem valósulnak meg.
2014. júl. 17. 12:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Én felnőtt kutyát vennék ilyen körülmények mellett magamhoz.
2014. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Így nem hangzik rosszul :)

Milyen fajta lenne?

Nekem nagytestűm van, olyan 5-7 hónapos kora között még átjárt hozzá sógorom délben egy eü sétára (bár lehet, h már nem kellett volna), 7 hónapos korától pedig 8-10 órát simán kibír (sőt, ha úgy alakul, még többet is).

2014. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Így nyugodtan vállalhattok kutyát, főleg ha tényleg tud vki kölyökkorszakra eü-i sétát vállalni :) Maximum kicsit később lesz szobatiszta
2014. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Viszont ne felejtsétek el már egész fiatalon hozzászoktatni az egyedülléthez is, nehogy az legyen, h 6 hónapos koráig mindig van vele valaki, aztán hirtelen senki és szeparációs szorongása alakuljon ki!
2014. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben vannak a terveitek, kölyökkorában meg lesz oldva a többszöri séta, ezalatt már elkezdhetetitek szoktatni az egyre hosszabb egyedüllétre, ki fogja bírni. A mi kutyánk is kibírta mindig gond nélkül, amíg én iskolában voltam, a szüleim dolgoztak, hajnalban és délután volt séta. Azt viszont számítsátok bele, hogy öregkorára lehet, hogy legyengül a veséje, és akkor újra gyakran kell majd kivinni, de addig még bármi történhet az életviteletekkel is.
2014. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!