Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecske akkor is ad tejet,...

A kecske akkor is ad tejet, ha nem szül gyermeket?

Figyelt kérdés

mert úgy olvastam, hogy szülés után 300 napig ad tejet, és aztán ez lezárul, de én nem akarnám fialtatni őket, mert az már macerás, szóval lényegében teljesen szüzen nem is ad tejet?


az nem lenne baj ha nem hozná a napi 2-3 litert



2020. aug. 11. 11:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A tej azért termelődik, hogy az utódot táplálja. Szülés nélkül nincs tej. Amúgy mi általánosban az egyes éghajlati övek jellemző élővilágát és az embert vettük(bár nem jutottunk el a szaporodásig a tananyagban)
2020. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja és csak nőstény kecske ad tejet
2020. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%
#7: sajnos a közoktatás jelenleg (és az elmúlt 20 évben) nem alkalmas arra, hogy a diákokat ilyen összefüggések felismerésére rávezesse. Ti. hogy ha az ember is emlős, meg a tehén is, meg a kecske is, és a nő melléből csak szülés után jön tej, akkor ennek a kecskére meg a tehénre is jó eséllyel igaznak kell lennie. De ha valaki erre rá is jön, az még mindig felmerülhet benne, hogy alkalmas hormonkezeléssel ellés nélkül is megindítható lehet a tejelválasztás.
2020. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
31%
"sajnos a közoktatás jelenleg (és az elmúlt 20 évben) nem alkalmas arra, hogy a diákokat ilyen összefüggések felismerésére rávezesse" - LOL :D
2020. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%

#15: de most komolyan. Betanultatják a könyvet, de hogy összefüggéseket, következtetéseket kéne levonni, az már rég nincs napirenden. Pláne, ha az egyik tárgyból tanultakat kéne alkalmazni egy másik területen.


Tavaly valamikor a gerinctorna csoportban, ahova járok, az órát tartó gyógytestnevelő valamit el akart magyarázni nekünk, és megkérdezte, tudjuk-e, mi az az ATP. És nagy kerek szemekkel nézett, mikor mondtam, hogy igen-igen, ez a szervezet fő lokális energiaszállító anyaga, ami a Krebs-ciklusban termelődik, és ADP vagy AMP lesz belőle felhasználás után, mert leválik egy vagy két foszfát-csoport. Meg hogy ezt 10 éve bioszból tanultam.


Csak csodálkozott, és mondta, hogy gratulál a biosztanárnak, mert nem sokan képesek egy új közegben (ti. tesiórán) alkalmazni azt, amit másutt tanultak.

2020. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
14 15-nek: nem azért nevettem, hanem kínomban, mert ez OLYAN szánalmas! Mármint, hogy rengeteg óraszámmal terhelik a mostani iskolásokat, mégsem tudnak SEMMIT (elég csak ránézni egy érettségi feladatsorra, és sokaknak az sem megy vagy csak gyatrán...) Én 20 éve érettségiztem, de ha leállok beszélgetni egy 60-80 éves emberrel, sokszor szégyellem magam a tudatlanságom miatt, pedig több diplomám is van, és erős gimiben jártam, de már akkor éreztem, mekkora "lyukak" vannak a gimis tananyagban:(
2020. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%

16: elég volt tavasszal pár hétig figyelemmel kísérni a középsulisok által feltett (házifeladatos) kérdéseket itt a GYK-n.


A kérdések 90%-a google első találat lett volna kábé.... Ha meg adtam nekik egy linket (max. egy a/4 oldalnyi leírás), hogy abban van a kérdésére a válasz, vagy nem találta meg (!!!!) - tehát értelmező olvasás teljes hiánya - vagy pedig egyszerűen lebunkózott, hogy ne linket adjak, hanem KONKRÉTAN írjam le a választ...

2020. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
#17: azért azt vegyük figyelembe, hogy ide kérdezni nem az átlag jön, hanem a butábbak (de nem is a legalja, mert ők sajnos eddig se jutnak el). Remélem.
2020. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
84%
18: ebben igazad van, reméljük, hogy tényleg... :)
2020. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

akkor nem lesz kecskuszom!


vki írta, hogy csak a nőstény ad tejet, a wikipédia szerint egyes hímek is adnak (de nem apatejet)


am felnőtt vagyok

2020. aug. 12. 02:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!