Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecske akkor is ad tejet,...

A kecske akkor is ad tejet, ha nem szül gyermeket?

Figyelt kérdés

mert úgy olvastam, hogy szülés után 300 napig ad tejet, és aztán ez lezárul, de én nem akarnám fialtatni őket, mert az már macerás, szóval lényegében teljesen szüzen nem is ad tejet?


az nem lenne baj ha nem hozná a napi 2-3 litert



2020. aug. 11. 11:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
88%

:'D


Jó döntés kedves kérdező!


Az már más kérdés, hogy nem felelős állattartóként döntöttél így, hanem a tej miatt!


De a kérdéseden én is szakadtam!


Üdv egy állattenyésztő szakmát tanult ember

2020. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

pont, hogy azért, nem tudnám legyilkolni vagy eladni olyannak a kicsiket akik legyilkolásszák


mit szakadsz a kérdésen, előtte, utána olvastam, de nem volt egyértelmű, arra még mindig nem jött reakció, hogy a wiki miért írja, hogy egyes bakok is adnak tejet

2020. aug. 13. 08:37
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
A bak nem ad tejet. Másold már ki kérlek azt, ahol ezt olvastad... A spermát szokták viccesen tejnek nevezni.
2020. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

A laktáció végén az anyát szárazra állítják, vagy magától áll szárazra, tipikusan újabb párzás után. Újabb párzás nélkül az anya 305 napon túl is fejhető.[24] A nem tejcélú fajták (törpe, hús, gyapjú) csak annyi tejet termelnek, hogy utódaikat ellássák azok elválasztásáig.


Néha bakok is termelnek tejet.[25]

2020. aug. 13. 10:06
 25/30 anonim ***** válasza:
85%

1, a Wikipédiát bárki szerkesztheti, nem a legjobb forrás

2, a cikk ami alapján írták lehet kamu

3, ha a cikk igaz is akkor is alig pár feljegyzet esetről van szó, az hogy, egy bak tejet termeljen nem túl valószínű, se nem normális és nem is termel túl sokat és azt se említi a cikk hogy emberi fogyasztásra alkalmas e

2020. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha előtte utána olvastál volna, akkor nem írtad volna, hogy a kecskének gyereke van. :)


Ha tisztában lennél az internettel, akkor nem hinnél el mindent amit a Wiki ír, mert azt az oldalt szabadon az oda regisztrált emberek írják, magyarán a Wiki adományt akar úgy, hogy az emberek írják, de van mikor akkora baromságot hogy csak na!


Most biztos azt gondolod, hogy direkt csinálom, és van egy napom mert egy kanál vízbe meg tudnál kb. folytani, csak hát szakmailag amiket írtál necces, és a legnagyobb necces dolog, hogy olyan oldalaknak hiszel, aminek időnként a forrása kétes.


Hiába írják az Állatorvosi Egyetem ott dolgozói, hogy nem mindegy honnan olvasol.


De maga a kérdés tényleg mindent elárul, hogy utána olvastál!

2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként mikor kezdődik a suli? :)
2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%

Olvasd el kérlek a hivatkozást. Találtak egy bak kecskét, ahogyan tudnak olyan férfiról is, aki öt hónapig szoptatta a gyerekét.

[link]

2020. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A cikk arról ír, bár nem tökéletes az angol nyelvtudásom, ha megfelelő hormonkezelésbe részesítik akkor képes ilyesmire. De a hím csecsbimbója nem olyan mint a nőstényé. Szóval a bak kecske normál esetben nem ad tejet. Az embereknél is a gyógyszerezést említi, hogy amiatt vált ilyenné. Tippem szerint ez a kecske inkább hermofrodita jegyeket mutat, ami embernél is előfordul amúgy, de nem túl gyakori, ha egy hermofrodita nő vagy pasi lehet ad tejet.


Ez a bak kecske valószínűleg mutáció eredménye. Szimplán nem fogsz beszerezni egy ilyen bakkecskét vásárban.

2020. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
* javítanék a nősténynek tőgye van
2020. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!