Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tarthatok kecskét városba?

Tarthatok kecskét városba?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakok egy kis megyszékhelyen a belvárostól fél km-re, szerettem volna mindig egy kutyát, csak kötelező felszedni a kakit és azt nem bírom mert elhánynám tőle magam, de amúgy mindig kutyás ismerőseim voltak én sétáltattam a kutyust ők meg szedték a kakit mindig ketten mentünk. Csak az nem ugyan az. De viszont én meg imádom a kecskéket, olyan cukik és nagyon mókás állatok. Szeretnék tartani kecskét, sétáltathatom is? Növényevő, tehát nem fog büdöset kakilni meg bogyó szerű és azt inkább felszedem vagy lehet nem is kell, ki tudja ?

2020. nov. 16. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kecske 2 dolgot csinál: eszik, sz*rik. Egész nap. Ha neked ez kell...Egyébként tarthatsz.
2020. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Némelyiket meglehet tanítani mekegésre.
2020. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
önkormányzattól kell megkérdezni, hogy azon a területen lehet-e. és a szomszédokat is kérdezd meg, h mit szólnak hozzá. kecskét csakis párban, különben lemekegik a fejedet...
2020. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
:D
2020. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

télen mit csinálnál vele, kérdező? bekötöd a mosdóba? vagy a garázsba?

amúgy a bakkecske irtó büdös, csaxólok. és a kecskeszar is, ha nem takarítasz :-D

2020. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
elképzeltem, amint sétálsz vele a város főterén, és ha belerág a szomszéd frissen ültetett árvácskájába, rászólsz, hogy Mekike, nem szabaad.
2020. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És nappal hol kötöd ki legelni? A parkban? Ki vigyáz rá egész nap?
2020. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kecsketartó vagyok.

A kecske eszik szarik álló nap. Ha nem jól tartod büdös. Ha unatkozik szétbarmol mindent. Egyedül tartani nem jó, kell neki a társaság a fajtárs.

Télire is sok mindenről kell gondoskodni nekik. Nem csak szemes takarmány kell de rétiszéna is. Nem etetheted csak szemes takarmánnyal mert felfújódik. Alá szalma. Nyalósó.

Féregteleníteni, körmölni kell - ezt rendszeresen.

A kecske nem kutya! Haszonállat!

2020. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor megkímélek egy kecskét magamtól, nem próbálgatok ki semmit más élőlény kárára. Köszönöm a válaszokat. :)
2020. nov. 17. 10:54
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Nalunk a varosba, Komlón volt egy ficko, a Titusz. Na neki volt kecskeje. Amikor kocsmaba ment az oreg kikototte a kocsma ele legelni.

Mondjuk en csak ugy hivtam mindig hogy a "verekedos titusz bacsi" mert egyszer egy nálanal vagy 30 cm el magasabb fickot ugy leutott,mert elcsavarta a felesegenek a fejet,hogy csak ugy koppant a betonon, azt hittuk ott marad. A kecskenek termeszetesen nem esett baja.

2020. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!