Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha mindenki vegánul táplálkozn...

Ha mindenki vegánul táplálkozna mi lenne a mai haszonállatok tetemével miután meghalnának a korukból kifolyólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20-as éveiben járó már 2 éve növényi étrenden élő fiatal nő vagyok. A mai napig sokat foglalkozok a témával kapcsolatban, már egy ideje gondolkozok rajta, ha mindenki vegán lenne akkor a ma élő haszonállatok tenyésztését egyrészről természetesen radikálisan le kellene csökkenteni. Az állatok jóval egészségesebb és hosszabb életet élhetnének ezáltal, de a kérdés itt az, hogy akkor a tetemükkel mit csinálnánk? Vagy akkor “rendben lenne” ha egyes emberek ilyenkor húst ennének? De ha már idősebbek voltak, esetleg betegségük is volt akkor az mennyire lenne egészséges az emberekre nézve? Bár ez a kérdés annyira nem releváns, hiszen manapság sem tudjuk minden húsról, hogy milyen állapotban volt az a bizonyos állat a halála előtt.

Vagy őket is eltemetnénk akár csak a házi kedvenceinket?


Bár növényi étrenden élek, kezdetben etikai okok miatt, de ahogy egyre többet tanultam a veganizmusról, jöttem rá arra, hogy ez a saját egészségünk, bolygónk és természetesen az állatvilág érdeke is. Viszont tényleg kiváncsi lennék, hogy mi történne akkor ezekkel a halott állatokkal. Úgy gondolom, hogy fontos, megismernünk mind a két oldalt és nyitottan kezelni ezt a témát.


Köszönöm ha valaki szintén elgondolkozik ezen. Google-ban konkrétan erről nem találtam cikket..



2020. nov. 23. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha szabadon lennének engedve, mert ugye így már nincs célja a tartásnak, úton-útfélen tetemekkel találkoznál. Ha kedvtellésből tartanák tovább, akkor meg a föld alá, vagy dögkútba (ami most is létezik, mert egy marhát pl nem fogsz eltemetni). A beteg állat húsa nem feltétlen ehető, attól függ, mi baja volt. Az öreg állat húsa meg ezer év alatt fől meg.
2020. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Amennyire tudom, az öreg húst megfőzni is macerás, mert rágós és lassan fő. Tehát vagy elásnánk, elégetnénk, vagy hagynánk szétrohadni, esetleg a kóborkutyák megennék. Egyébként volt egy emlélet vagy micsoda, ami arról szólt, hogy mi lenne a világgal a jelenlegi népességnövekedés mellett, ha nem lenne autó. Az eredmény az lett, hogy katasztrofális mennyiségű lótetem és ürülék borítaná az utcákat, ami körülbelül élhetetlenné tenné a bolygót. Szóval szerintem hasonló helyzet állna fenn a haszonállatok esetében is, sőt rosszabb, mert ugye az ember nem csak marhát tart például. Kecske, juh, sertés, baromfi, ló (a lovat is megeszik az emberek), és most csak azokat soroltam, ami Magyarországon elterjedt.
2020. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Ez egy olyan rés a “vegán gépezetben” amire még nem találtunk megoldást.

Bár nem tartom valószínűnek, hogy mindenki követné ezt az étrendet, így az állati tetemek sem lesznek probléma, elméleti síkon jó ilyenekbe is belegondolni. :)

2020. nov. 23. 23:22
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ezekből addig van sok, ameddig szaporítják.

Ha megszűnne a kereslet rá, nem szaporítanák.

Nem gondolom, hogy hétfőről szerdára nullázódna a kereslet, legtöbbüknek meg fél-1-2 év az élettartama, illetve a vágásérettsége.

2020. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak ezzel lenne probléma, ha teljesen megszüntetnénk az ipari állattartást.


Nem az ipari állattartással van a baj, hanem a tartástechnológiával.


De amíg mindenkinek minden olcsón kell, akkor ne várjunk mást...

2020. nov. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Kutya és macskatáp lenne belőlük. A maradék meg trágya.
2020. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Lenne belőle kutyaeledel. Amúgy meg elégetnék.
2020. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha kezdettől fogva mindenki vegánul táplálkozna, akkor az emberiség nem jutott volna erre a magas szintre.


Nem a húsevés a probléma, hanem az, hogy a fehéremberen kívül úgy szaporodik mindenki, mint a nyulak.

2020. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Korukból kifolyólag halnának meg a haszonállatok?


Nagyon fiatal és naiv vagy.


Sertés- vagy szarvasmarha telepen több ezer állat is lehet. Baromfi telepeken akár százezres nagyságrend is előfordulhat.


Szerinted a tulajdonos etetné őket évekig?

2020. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

A nagy üzemi feldolgozásra szánt haszonállatok be vannak vizsgálva. Folyamatosan vannak gyógyszerezve oltva. Ebből kifolyólag olyan nincs, hogy nem tudják milyen állapotban volt a halála előtt.


Persze ettől még nem egészséges,az agyon gyógyszerezett állat.



Én maradok a saját nevelt/tenyésztetnél.

2020. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!