Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha mindenki vegánul táplálkozn...

Ha mindenki vegánul táplálkozna mi lenne a mai haszonállatok tetemével miután meghalnának a korukból kifolyólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20-as éveiben járó már 2 éve növényi étrenden élő fiatal nő vagyok. A mai napig sokat foglalkozok a témával kapcsolatban, már egy ideje gondolkozok rajta, ha mindenki vegán lenne akkor a ma élő haszonállatok tenyésztését egyrészről természetesen radikálisan le kellene csökkenteni. Az állatok jóval egészségesebb és hosszabb életet élhetnének ezáltal, de a kérdés itt az, hogy akkor a tetemükkel mit csinálnánk? Vagy akkor “rendben lenne” ha egyes emberek ilyenkor húst ennének? De ha már idősebbek voltak, esetleg betegségük is volt akkor az mennyire lenne egészséges az emberekre nézve? Bár ez a kérdés annyira nem releváns, hiszen manapság sem tudjuk minden húsról, hogy milyen állapotban volt az a bizonyos állat a halála előtt.

Vagy őket is eltemetnénk akár csak a házi kedvenceinket?


Bár növényi étrenden élek, kezdetben etikai okok miatt, de ahogy egyre többet tanultam a veganizmusról, jöttem rá arra, hogy ez a saját egészségünk, bolygónk és természetesen az állatvilág érdeke is. Viszont tényleg kiváncsi lennék, hogy mi történne akkor ezekkel a halott állatokkal. Úgy gondolom, hogy fontos, megismernünk mind a két oldalt és nyitottan kezelni ezt a témát.


Köszönöm ha valaki szintén elgondolkozik ezen. Google-ban konkrétan erről nem találtam cikket..



2020. nov. 23. 22:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az lesz az elpusztult állatokból, ami belőled is ha meghalsz, humusz, ásványi anyagok, ami más élőlények részévé válik.

Minden élőlény más élőlényekből épül fel. Azzá leszel, amit eszel. :)

2020. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!