Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A futó kacsa tartható egyedül...

A futó kacsa tartható egyedül (tyúkokkal)?

Figyelt kérdés

Tegnap az utcánkban rohangált, én pedig befogtam nehogy egy kutya elkapja.

Kérdezősködtem, de senki nem tart még a környéken nemhogy futó de sima kacsát se.

Nekem vannak tyúkjaim, még külön van tőlük egy ketrecben, eszik-iszik, viselkedése alapján egészséges, nincs baja.

Azért hosszútávon nem akarom ott tartani, gondoltam összeengedném a tyúkokkal.

Kérdés, hogy ő hosszútávon mennyire van el fajtársak nélkül? Mert nem szeretnék kacsákat is tartani, és ha nem lesz meg a tulajdonosa akkor ez a sors várna rá. Levágni szintén nem akarom.



2020. nov. 28. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a választ, de rendes tőled hogy befogadtad és gondoskodsz róla.
2020. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ősszeengedheted.

Ha szeretnél, akkor vegyél neki azért egy párt is, illetve idővel nem lesz gondod a meztelencsigákkal sem. :)

2020. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk azt mondják, hogy a "száraz" és a "vizes" jószágokat nem jó együtt tartani. Persze általában nincs gond ezzel.
2020. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet a tyúkok közé rakni, ami a tyúkon meg sem látszódik, az a kacsát kinyírja. Egyedül nem lesz el sokáig, mert csoportos tartást igényel, belehal a magányba.
2020. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem jól tudod négyes. Ahogy hármas mondja, nem szabad száraz és vizes jószágokat együtt tartani. Tudnon kell hogy a kacsa az "vizes" és a tollászkodása meg a többi dolga miatt ehetetlen lesz a tojása, mivel szalmonellát okoz. Ha együtt van tyúkokkal, amelyek "szárazok" akkor ezt át adja nekik is. A helyzet az hogy pontosan nem tudom hogy hogyan is működik ez az egész, de ahányszor hallottam hogy összetették őket, a túknak a tojása szalmonellát okozott a kacsa miatt. Így lettem én is egyszer szalmonellás, mivel nem tudták ezt a szüleim.
2020. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Bármit írsz, attól még az én válaszom is igaz. Lényeg, hogy nem jó ötlet együtt tartani.
2020. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez egy gácsér mint arra rájöttem, tehát tojása nem lesz.

Mindenesetre azért még remélem, hogy meglesz a gazdája, vagy ha találok valakit aki tart ilyet annak odaadom.

Egyébként ez futókacsa, nem tudom hogy ez tud e úszni, fura a testtartása ahhoz, persze hártyás a lába szóval nyilván tud.

2020. nov. 28. 14:43
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Egy kacsa szinte folyamatosan "viribüli" a vizet. Ezzel kipacsálja az itatóból, amit meg bent hagy, az ragacsos lesz a nyáltól. A tyúkok innentől nem tudnak egy jóízűt inni.
2020. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 db volt párban (így ajánlották) a csirkékkel együtt plusz egy sima kacsával tartva.

Nekem azt mondták ne engedjem őket össze mert agresszívak és elverik a csibéket.

Nem tették. A sima kacsát pár nap alatt befogadták a "brancsba"

2020. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy mindent vízzel eszik tehát legyen aok víz a takarmányos edény mellett, szeretik a friss fűvet is.

Amúgy az indiai kacsát nem szokás megenni, sem magát sem a tojását mert ez inkább dísz állat a meztelencsigát ellen.

2020. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!