Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tarthatok lovat egyedül?

Tarthatok lovat egyedül?

Figyelt kérdés
Mármint vannak még más állataim(kutyák, cicák, baromfiak, kecskék), de ló csak ő lenne.
2018. okt. 16. 23:23
 1/10 anonim válasza:
75%
hát nemhiszem hogy elbirod.
2018. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
A többi mellett nem tudom hogy menne, de ismerek lótulajdonosokat, akik egyedül csinálják, van amelyiknek kettő is van, szóval önmagában hogy egyedül vagy nem gond.
2018. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez így kevés információ rólad.Amúgy is ezt te tudod megítélni.

Sok mindentől függ. Hány éves vagy? Nő vagy férfi?Milyen a teherbírásod, milyen vagy fizikailag és lelkileg? Milyen az anyagi helyzeted?Milyen munkarendben dolgozol?Ha véletlen beteg leszel, esetleg akár kórházba is kerülsz, kire tudod bízni, aki jól ért hozzá?Hosszú távon is tudod vállalni?

Nem utolsó sorban, van-e neki jó hely? Száraz, télen "meleg" istálló, legelő, stb.ami szükséges egy lónak?Tudsz-e neki takarmányt biztosítani? Tudsz vele sokat törődni? És mindezeket nem csak most, hanem míg él a ló?

Amúgy 1 lovat nem jó tartani, kell mellé másik ló. Ők ménesben érzik jól magukat, egyet egyedül ne tartsál.

Ja és én nő vagyok. Nem férfiként kérdeztem, hogy nő vagy vagy férfi!

Nekem 2 lovam van, de néha nehéz velük, mozgatni őket, trágyázni, trágyát elhordani, takarmányt beszerezni, stb.Fizikailag és anyagilag is nehéz.De én nem mindent egyedül csinálok.

2018. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
A ló társas állat, ménesben érzi jól magát magát, de amúgy nagyon sokan tartanak 1 lovat. Sokat kell vele foglalkozni, ha tudsz járj össze más lovasokkal, mert fontos neki szociálisan, hogy fajtársakkal találkozzon. Ha mást nem egy kis shetlandi melléfér társnak. Fenntartása viszonylag olcsó.
2018. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem magamra értettem az egyedült, hanem a pacira.

Nem szeretnék, nem bírnék el több lóval.

Van egy kis tanyaféleségem, a ház kicsi, de óriási telkem van. A 6000nm-es legelőt kettéosztva most a 4 kecském használja, nekik amúgy óriási, mindig be kell segítenem(mármint lekaszálni), szóval sztem lazán elférne ott, és a kecskék ott lennének társaságnak. Tudom, hogy az nem ugyanolyan, de nincs lehetőségem 2-3 vagy még több lovat tartani. Egyet viszont megfelelően tudnék tartani, minden délután elvinném futni, kirándulni, egész nap kint lenne a kecskékkel a legelőn, éjjelre lesz istállója. Még nincs, mivel nem tudom, hogy jó lenne-e, ha igen és nem gond egyedüli paciként, akkor belevágok, megépítem.

Egyébként egy 5-6 éves herélt csődört szeretnék majd, akit előtte végig látogatok meg ilyenek.

amúgy még a fajtát sem tudom.

Esetleg ha abban tudnátok segíteni, hogy melyiknek nem gond az ilyen fajtájú magány.

2018. okt. 17. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Olyan helyről vegyél akkor lovat, ahol eddig is egyedül élt, és már megszokta. Olyan helyről ne vegyél, ahol több ló volt együtt, mert meg fog bolondulni, ha az eddigi társai nem lesznek vele.

Én is egy lovat akartam, de aztán venni kellett hozzá másikat, mert míg dolgoztunk, annyira unatkozott hogy rossz pótcselekvéseket vett fel.Pedig ő is együtt volt más állatokkal, nagy helyen, igaz ő kiscsikó volt, és egy 10-15 lóból álló ménesből jött.

A másik kiscsikóval viszont állandóan rohangáltak, jól elvoltak.

Szóval szerintem csak olyat vegyél, aki eddig is egyedül volt.

2018. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Viszont kettőnél meg bejátszhat a szeparációs szorongás, ha kiviszed az egyiket.
2018. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És mivel egyedül lakom, így nem tudom mindig együtt tartani őket.

Azt olvastam, hogy bármilyen kis patás megteszi társnak, még ha az nem is olyan, mintha egy ló társa lenne, jobb, mintha egyedül lenne.

Egész nap kint a legelőn, 4 kecskével(néha gidák is vannak), ahol forróság idején gyümölcsfák árnyékába húzódhatnak és egy pásztorkutya (kuvasz) vigyáz rájuk.

Csak egy lovacskát szeretnék, mert csak egyet tudnék megfelelően ellátni. A kecskék meg gondtalan bohókás jószágok, még én is szoktam velük játszani, futkározni, szerintem a pacimnak is jó társasága lenne, elbakfincálna velük:D

2018. okt. 18. 06:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem teszi meg bármilyen patás. Neked sem jó a kutyus az embertársaid helyett. Illetve lehet, hogy konkrétan neked jó, de ne várd el a lovadtól hogy antiszociális legyen, attól, hogy te az vagy.

Nyugat-Európában szabályozzák a lovak tartását és a legtöbb helyen nem lehet egyedül tartani, mivel társas lény. (Meg nem mondom neked, hogy helyi rendelet, vagy valamiféle törvény szabályozza, csak német ismerősöm mondta.)

Jobb ha veszel mellé kecskét, mint ha tök egyedül tartod, de nem az igazi. Vegyél egy öreg Shetland pónit a lovad mellé! Ha azt gondolod, hogy nem bírod, akkor hidd el, az egy nagylovat sem fogod bírni. Inkább vegyél egy lovasbérletet, vagy ismerkedj össze lovasokkal és járj el velük lovacskázni, otthon meg tarts birkát.

Elmondom, így jársz legjobban.


Igen nehéz szétválasztani eleinte a két lovat, de hozzá lehet szoktatni őket. Az egy darab ló sosem lesz kiegyensúlyozott, max. beletörődik a sorsába.

2018. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyet tartani nem szabad.Majd ne csodálkozz, ha mindenféle problémák jönnek elő rajta.A kecskével ő semmit nem kezd. Ő erre legel, az meg amarra.

Ha már úgy érzed, 2 lovat nem tudsz tartani, akkor egyet sem fogsz tudni.

Egész évben kell neki szálas takarmány, szalma, zab, körmölés, féregirtás, oltások.Beteg is lehet, egy vagyon a gyógyítása.

Feltettél egy kérdést, legtöbben azt írják rá, hogy nem.

Ha ennek ellenére mégis 1 lovat tartasz, akkor minek volt a kérdés?Ha azokra, akik értenek hozzá, és tapasztalatból írnak nem hallgatsz?

Nekem is 1 volt először, de muszály volt hozzá venni másikat.

Ha mégis önfejű vagy, akkor legalább olyan lovat vegyél, amelyik eddig is egyedül volt, talán jobban fogja bírni. De ha jót akarsz neki, vagy 2 vagy semmi.

Járj el lovagolni, lovas helyekre.Majd ha megteheted hogy 2 lovad legyen, akkor vegyél.

Én 25 évet vártam hogy lovam lehessen, míg anyagilag megtehetem.

2018. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!