Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Aki teheneket tart, hogyan...

Aki teheneket tart, hogyan jut tej a borjúnak és a tej hasznosítására is?

Figyelt kérdés
Tolgoztam egy farmon, ahol azt mondták, hogy nem tápszert kapnak a borjúk, hanem valódi tejet (ezt én is láttam mert amikor fejték, volt egy adag amit a borjúk elé raktak). És az érdekelne, hogy alapból ha az annyával lenne a borjú akkor meginná az összeset, de így hogy külön van választva, hogyan kapja meg a megfelelő tápanyagot? Azt tudom, hogy Holstein fajtájúak voltak amit már kifejezetten a tejelésre tenyésztettek, ez azt jelenti, hogy akár 2x annyi tejet ad mint amennyire a borjújának szüksége van és, ha a mezőn lennének akkor se tudnák meginni az összeset? Nem akartam megkérdezni a farmon, nehogy hülyének nézzenek

2021. febr. 7. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
igazából a te kérdésedhez sajnos nem igazán tudok hozzászolni. a nagyszüleim tartanak teheneket, ők azt mondták hogy amíg van borjú, addig nem tudják fejni a tehenet mert nem marad elég a bocinak. Meg kell várniuk amíg leszokik a szoptatásról és csak utána tudnak ismét fejni
2021. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a húsmarhákat nem fejik/tápszerezik, hanem hagyják szopni a borjút.

Igaz tartalmasabb a tejük, de töredéke, mint a tejelő fajtáknak.

2021. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt tudom, az érdekel hogy a tejelőknek honnan van annyi teje?
2021. febr. 7. 13:29
 4/8 A kérdező kommentje:
vagy a borjúnak elég nagyon kevés?
2021. febr. 7. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:

El vannak kerítve egymástól. Fejés után meg össze vannak csapva, hogy szopjona a borjú. Ha pl napközben valahogy beszabadul a borjú a tehénhez, akkor az összes tejet megissza, s estére nem marad semmi amit le lehetne fejni.

Megjegyzés: 1 tehénnél és 2 borjúnál sose volt nekünk egyszerre több. A nagy farmokon biztos máshogy oldaják meg a borjak etetését.

2021. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy vannak elkülönítve, engem az érdekel hogy a tejelő tehén annyival több tejet ad annál mint amennyire a borjúnak szüksége van, vagy a borjúnak adnak épp annyi tejet amivel élni tud?
2021. febr. 7. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy tejelő fajta képes akár napi 50-60 liter tejet is előállítani, mégpedig azért mert így lett kitenyésztve.

Ekkora mennyiségre egyetlen kisborjúnak sincs szüksége.


Ha nem iparról, hanem házi gazdaságról van szó, akkor már megírták fentebb, amíg a borjú szopik nem fejik az anyát, és amint a borjú át tud térni a szénára, legelésre, kevesebb tejre van szüksége, így plusz fejéssel még egy ideig fent lehet tartani a tehénben a tejtermelést.

2021. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ
2021. febr. 7. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!