Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyibe kerül havonta 10 db...

Mennyibe kerül havonta 10 db tojóhibrid vagy 10 db vegyes hasznosítású tyúk takarmányozása (Többi kérdés leírásban)?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb tartani tojás (saját felhasználásra) szempontjából? A tojóhibridnek akkor is kell tojótápot adni, ha napi 5 tojás a cél (tehát, hogy 1 tyúk minden második nap tojjon egy tojást)? Mi lesz, ha nem kap tojótápot, csak sima takarmányt?
2017. dec. 30. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
mindenképpen a kettőshasznú fajták egyikét ajánlom. A tojótyúkokkal az a gond hogy egy ideig tojnak mint a gép, minden nap, utána meg hónapokig semmi, mivel nyilván..ők is kimerülnek. A tojás minősége akkor lesz a jobb ha minél több háztáji gabonát eszik, zölddel kísérve, a tápból a legkevesebbet kellene nekik adni.. de viszont a tojótyúkok táp nélkül nem termelnek..Amúgy a megvilágítástól függ minden. A nagykönyv úgy irja hogy a napsütéses órák száma befolyásolja a tojástermelést. Nálam még mindig tojnak, 50 tyúkom van, napi 37-45 tojás van mostanában. de nekem éjjel ég is a villany az ólban, hogy tudjanak enni inni. mostmár hogy január van, a pihenő időszak a kezdetét veszi márciusig, ez azt jelenti hogy az éjjeli világitást lekapcsolom, ahogy a nap lemegy úgy lesz sötét az ólban is... ezáltal regenerálódnak kicsit. Havonta a takarmányuk hát mit mondjak.. 10 tyúk reggel este megeszik 2 kg szemes takarmányt. havonta 60 kg, olyan 3000 forintra jön ki, felénk a kukorica mázsája jelenleg 4000-5000 forint között van
2018. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a vörös Tetra tyúkot tudom ajánlani. Ha előnevelt kortól rendesen (bőséggel) takarmányozod, gyönyörű tojáshozammal hálálják meg. A tápot kerüld, inkább te keverd a takarmányukat. Mindenképpen daráld, részint a könnyebb keverhetőség kedvéért, részint pedig azért, mert ha szemesen etetsz, nekik maguknak kell sok energiát felhasználniuk takarmány "megőrlésére".

Ami előttem írt valaki a mesterséges megvilágításról, az is jó ötlet. Főleg ma, a ledek korában, amikor fillérekből megúszható a világítás.

2018. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!