Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az egyik tyúkot bántották a...

Az egyik tyúkot bántották a társai, míg el nem pusztult. Természetes szelekció?

Figyelt kérdés

Az egyik tyúkot elkezdték csipkedni a társai. Amelyik arra járt, belecsípett egyet-egyet. Egyre több tolla hiányzott, majd már nagyon megkopaszították, felsebesedett, elgyengült, majd meghalt.


Nem láttam, mikor kezdődött, miért kezdődött. Talán már ennek kezdetekor is gyengébb volt társainál, és ezért bántották? Mint egyfajta természetes reakció, természetes szelekció?


Az, hogy utána lévő napok során egyre gyengébbnek nézett ki, az már a következmény. 1-2 héten belül el is pusztult.



2021. ápr. 2. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez elég 1 eltérő színű toll is...és igen ez természetes viselkedés náluk. :(
2021. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen állat, sajnálom.

Nem tudom, hogy ez mennyire természetes reakció, annyira nem értek a tyúkokhoz, régen tartottunk mondjuk, de azok nem csináltak ilyet.

Tudom, hogy ez nem lehetséges annyira, de el kellett volna szerintem különíteni ezt a tyúkot a többitől.

2021. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tudományos kifejezésekkel mint "természetes szelekció" óvatosan, félre lehet érteni mit is jelentenek.


Mindenesetre a legyengült társ halálra szekálása gyakori. El kellett volna őt különíteni. Lehetett beteg, és a többiek bántalmazásától annyira legyengült hogy elpusztult.

2021. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Miss Endzsi ***** válasza:
95%
Nálunk is volt egy ilyen, kicsit meglökdöstem, kaptak a fejükre a többiek, a bántalmazottat pedig volt, hogy elkülönítettem, egy idő után már nem bántották úgy, inkább külön kapirgált a többiektől.
2021. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyimék külön tartották, ha ilyen volt. Nem szabad hagyni, hogy bántsa a többi, el kell különíteni.
2021. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3-as, pontosan azt értettem "természetes szelekció" alatt, amit jelent. Egy gyengébb, életre kevésbé alkalmas egyed elpusztulásához vezet, ezúttal a közösség által.


Persze ez csak akkor igaz, ha valóban már az eset elkezdésekor gyengébb volt a társainál, amit én nem láttam, mert akkor még nem voltam ott.

2021. ápr. 2. 12:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem raktad külön?
2021. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem az én tulajdonomban vannak, én csak látogatóban voltam.
2021. ápr. 2. 12:50
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom vitaminhiany miatt is kikezdhetik egymast, ilyenkor Zeolitot vagy Futort szoktak nekik adni. Sajnos ha egy elkezdi csipkedni, a tobbi is ramegy, azonnal el kell kuloniteni, mert szinte 100% hogy belepusztul, szo szerint kihuzzak a belét.
2021. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is volt ilyen pár éve, de én mikor észrevettük, hogy bántják, kalapáccsal szétcsaptam a fejét, hogy ne szenvedjen.
2021. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!