Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy az emberiség kinyírta a természetes szelekciót?

Figyelt kérdés

Nem mondok semmit, csak tényeket írok. Mostmár ugye akármilyen embernek joga van megszületni, élni, a többiek pedig kötelesek segíteni őt, ha valamilyen hiányossága (fogyatéka) van. De ugye más eltérések is vannak "az evolúció csúcsának" számító embertől, egyre több a civilizációs ártalom, az érzékenységek, sorolhatnám. Szóval a lényeg, hogy ma, akik régebben meghaltak volna, már teljes életet tudnak élni, ezzel továbbörökítik a ""hibás"" génjeiket. És egy idős, beteg ember is, aki TÁRSADALMI szempontból már ""hasztalan"" életet él, ő is a társadalom szerves része, neki is adunk nyugdíjat (bár sajnos egyre kevesebbet), őt is segítjük. Szerintem értitek mire gondolok. Egyre több az olyan ember, aki egyrészt nem tud termelni, másrészt úgymond ""hibás"" géneket örökít.

Egyrészt emberi-erkölcsi ("Mit szólnál ha neked lenne beteg gyereked?") oldalról,

másrészt egész emberiségre nézve, globálisan is közelítsük meg a kérdést.

Vezethet ez valami rosszra, vagy mindig lesz elég ember, aki egészséges, termelőképes, és a hátára tudja venni a beteg, gyenge, idős, fogyatékkal élőket?

(Félreértések elkerülése végett: nem tenyészállatnak nézem az embert, aki ha hibás, akkor dögöljön meg, szerintem is MINDENKINEK joga van élni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez a nézet hova vezet globálisan)



2021. febr. 8. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hibás gének továbbörökítésének megszűnése a természetes szelekcióval nem igaz, mert mindig születnek beteg vagy sérült állatok annak ellenére, hogy náluk aztán nincs kegyelem.

Míg az állat a legegyszerűbb módon bánik el az ilyen állománnyal, addig az ember tanul, fejleszt, fejlődik, idővel pedig gyógyít és megszünteti a rendellenességet. Ez az ember nagy erénye és a fejlődésének az alapja. Az állatok megoldása hatékony, de a miértet nem oldja meg, ezért születnek újra és újra sérült egyedek.

2021. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Pont úgy mondod mintha ez az elmúlt 10-20 év vívmánya lenne, mikor már szerintem több száz éve nem dobálnak le embereket a Tajgetoszról. Eddig is túlélte ezt a társadalom, ezután is túl fogja.
2021. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 arra gondolok hogy például elöregednek a társadalmak, ami sajnos az utóbbi idők vívmánya:(
2021. febr. 8. 08:44
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Ennek mi köze a természetes szelekcióhoz?


A társadalom azért öregszik el mert


a, Magyarországon nincs olyan létbiztonság hogy az emberek sok gyerek felnevelését be merjék vállalni.


b, Sok embernek már nem az a fajfenntartás az elsődleges életcélja hogy 10 gyereket felneveljen élete során.

2021. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogyatékos emberekkel ritkán akarnak szaporodni, szóval csak eltartandó zsákutcák a bolygónknak.

Egyébként egyetértek veled kerdező, de nem tudok mást mondani rá, csak azt, hogy evvan.

2021. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KeyserSöze ***** válasza:
85%

Az én véleményem az és egyébként én is egyet értek a jogi hátérrel, ha nekem beteg gyerekem születne mindent megtennék hogy a lehető legteljesebb életet élje. De a tények és a statisztikák sajnos azt mondják, hogy azok akik a fent említett TÁRSADALMI szempontból “hasztalan” azt is az emberek erőforrásaiból tartják el. Minél több az ilyen ember annál többet élnek fel. Nyilván nekik is vannak szükségleteik ahogy mindenki másnak.

Sajnos az orvostudomány ma ott tart, hogy életben tudja tartani az embert nagyon sok és súlyos betegségek ellenére, viszont keveset tud annyira kezelni vagy gyógyítani, hogy a szükségleteit kitermelje vagy megteremtse. Természetesen globális szinten, nem csak Magyarországon küzdenek ezekkel dolgokkal. És amíg nem találunk egy újabb lakható bolygót amit hasonló módon tönkre vágunk a túlnépesedéssel és a Föld nagy részét áttelepíteni addig ez így fog menni.


Ez persze csak az én nézőpontom nem kell egyet érteni, de a számom nem hazudnak.

2021. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nehéz filozófiai kérdés, hogy mit tekintünk az emberi lét értelmének. Cél-e az, hogy önerőből a jég hátán is megélni képes embereket "szaporítsunk ki", csak ilyenekből álljon a társadalom? Egyrészt jelenlegi technológiai lehetőségek mellett erre semmi szükség nincsen, nem a szavannán és dzsungelben élünk már, nem a napi betevő megszerzése a legfontosabb probléma a világ szerencsésebbik részén. Másrészt a társadalom biztonságérzetét növeli, hogy ez így van. Én is inkább fizetek adót a fogyatékkal élők és idősek eltartásáért, mintsem ha pl. egy baleset következtében elveszíteném a lábaimat, akkor hagyjanak az út szélén megdögleni, mert haszontalanná váltam.
2021. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés, mi a jobb, a túlzott liberális gondolkodás, vagy a túlzott fasiszta gondolkodás.

Mert lassan csak ez a két véglet van, én egyiket se különösebben sztárolom, főleg, hogy politikai háttérrel is összefüggővé teszik.


"nem tenyészállatnak nézem az embert"


Emiatt a liberálisok előtt mentegetőzöl, akik mindenféle marhaságot kitalálnak, ami a deviáns életmódjuknak ellentmond.


Belemagyaráznak mindenféle ideológiát a normális emberi létbe.


A nácik meg lehetnének toleránsabbak a "másabb" emberekkel, nem mindenki egyforma.

2021. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KeyserSöze ***** válasza:
82%
#8 ezt nagyon szépen leírtad de melyik társadalomban van meg a középút?! Maximum otthon ahol ismerik az embert és a szűk családi körben. Amúgy meg mindenre ráhúznak mindent, politikát, ideológiákat, vallásokat csakhogy valamivel takarózzanak, ha valami rosszat csinálnak. Pl.: hagynak meghalni valakit csak mert gyengébb és nincs benne érdekük vagy fordítva. Meg kéne már nyomni azt a reset gombot. :/
2021. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fero89 ***** válasza:
86%

Az a helyzet, hogy a természetes szelekciót félreértelmezzük, azzal hogy célt adunk neki, és elfelejtjük hogy az evolúció nem az egyedekre hat hanem a populációk génállományára. A természetes szelekció szerepe nem az, hogy erős, vagy egészséges egyedekre szelektáljon, hanem hogy olyan tulajdonságok terjedjenek el amelyek a legelégségesebbek az adott környezetben az átörökítéshez. Egy súlyos fogyatékossággal született egyed életben maradása, nem zökkenti ki a természetes szelekciót, hiszen igen valószínűtlen, hogy ő lenne a legsikeresebb, mikor tovább kell örökíteni a génjeit. Ha ez valamilyen furcsa véletlen folytán mégis bekövetkezne, a kiválasztódás ígyis életbe lép, hiszen gondolj csak bele, ahogy az egyensúly elmozdul az egészséges egyedek felől a magatehetetlen egyedek javára, az a populáció a generációk során képtelenné válik az önfenntartásra és kipusztul, egy evolúciós zsákutca.

A természetes szelekció tehát még mindíg a fő alakítója az emberi génállománynak.

2021. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!