Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja a libámnak? 7 hetesek...

Mi baja a libámnak? 7 hetesek a libáim és az egyik nem bír felállni, pedig jó húsban van. Ma leült egy másik is. Etvágyuk van. Valamilyen hiányuk van? Esetleg B-vitamin? Mit adjak nekik?

Figyelt kérdés

#liba #lúd #Viziszárnyas
2021. máj. 28. 22:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
D-vitamin? Vannak napon eleget? Ha túl jó húsban vannak, az is lehet a baj. Még csak hét hetesek, lehet, hogy a kis lábaik nem elég erősek még, hogy elbírják a testüket.
2021. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Vitamin hiány.
2021. máj. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Állatorvost kéne hívnod mert ő tudja meghatározni hogy mennyi d-vitamint és kalciumot adj a libádnak.


Amúgy a növendék liba hajlamos az angol kórra ami d-vitamin és kalcium hiány miatt alakul ki, az egy hiánybetegség, de itt ebben az esetben csak azt irod hogy nem tud lábra állni.

Az angolkór tünetei: ingadozó járás, a combcsontok könnyen hajlíthatók. Az állatok combcsontja eltörhet, „lesántul".


Először is konzultálnod kéne állatorvossal ha angol kór ő meghatározza mennyi d-vitamint és kalciumot adj neki vagy ha nem akkor majd megmondja mi a probléma és mit kell ellene tenni.

2021. máj. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit kapnak enni?
2021. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam, hogy túl nehezek, de a vitaminhiány is jó ötlet. Enni kukoricát kapnak valamennyi nevelőtáppal keverve, rengeteg füvet és Jolovitos vizet.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. máj. 29. 08:33
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Mamám mindig apróra vágott csalánt adott nekik. Meg a kiskacsáknak is. Nedves darált kukoricával.

Tápot miért adsz nekik?

2021. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Akkor azért van vitaminhiányuk, mert nem kapnak elég tápot.


Azért kell nekik tápot adni, mert abban minden benne van, amire szüksége van az állatnak.


A kukoricában és a csalánban sajnos nincs.

2021. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mégse lettek mamám libái betegek!


A csalánban amúgy rengeteg vitamin van, csak mondom.

2021. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Az idő megszépíti a dolgokat.

Lehet, más fajta liba volt.


Mamád felnőtt fürdőszoba nélkül, te meg nem.

Felesleges ilyen összehasonlításokat tenni.

2021. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

??? Volt fürdőszoba, rendes házban laktak basszus... Nem a világvégén!

Valamint rendes házi fehér libák voltak.


Mindig naposan vette őket. Ez volt a kajájuk: apróra vágott csalán nedves kukorica darával. A kukoricát mi daráltuk. Emellett volt felettük infralámpa.


Ennyi, semmi különös.


Én etettem őket mindig, meg vittem őket legelni gyerekként. Utána meg reptetni. Mert futás közben nagyon szerettek repdesni :)


A legszebb gyerekkori emlékem.

2021. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!