Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vidéken miért herélik a...

Vidéken miért herélik a malacokat ennyire durván?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy vidéki falusi házat.Itt tartanak az emberek állatot,sok csirke,kacsa, meg disznó van.

Vasárnap reggel hangos visításra ébredtünk, mint kiderült a szomszédban herélték a malacokat.Kimentünk az udvarba, ahol átlehetett látni a szomszéd hátsó udvarába, ahol már az első disznó le volt fogva a hátára.

Anyukámmal néztük, szinte szájtátva hogy ezt miként csinálják, és milyen durván.

Szegény malacka nem kapott a tökébe semmi szurit, lefogták férfiak a lábait, doki megpaskolta a kicsi tökeit, majd jó alaposan belevágott.Még a szomszéd felesége is ott állt felette, és nevetgéltek, hogy vergődik, milyen kicsi tökei vannak.

Majd így még kiheréltek kettő disznót.Majd megkérdezték, mert látták kinn vagyunk és néztük, hogy kérjük-e valamelyik tököt, hogy megsüssük és megegyük.

Vidékiek miért bunkók az állatokkal?

Ezt tényleg így csinálják mindenhol?

neten én olvastam altatásról, vagy teljes kábításról, én itt ilyet nem nagyon láttam.


2021. máj. 31. 21:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Miért kell ezen nevetgélni, mikor előtted herélnek egy pici malackát?

Nőként nem morbid azt nézni hogy szétfeszítve előtted szegény malacka, és kihúzzák a tökeit.

Szomszédasszony eléggé nevetgélt, anyummal ezt nagyon furának találtuk.

2021. máj. 31. 22:00
 12/23 Psylocyber ***** válasza:
100%
hát igen a vidéki élet szépségei. Mi városiak ebből kimaradunk, de a disznóhúst azért megesszük.
2021. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ne nézd, hagy azokra akik nem nyafognak a semmin. Vagy menj vissza a városba, ahol eljátszhatod hogy a hús a boltban terem.
2021. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Egy disznó bármiért képes visítani, szóval nem kell túl drámatizálni.


Heréléshez nem kell érzéstelenítés (ha jól emlékszem, de az 1998-as állatvédelmi törvényben bárki ellenőrizheti) sertésnél.


És bár ezt nem tudtam eddig, de jogos, hogy utána emiatt nem fekszik vissza a mocsokba, ahol könnyen elfertőződhet.


Kerítés mögül én elhiszem hogy jól láttátok mennyire mélyen megy az a kés. Amúgy vannak barbár állatorvosok, de ez nem feltétlenül vidéki jellemző.


Mi nevetséges ezen?

Miért nevetséges egy bicikliző vagy egy felöltöztetett kutya? Mitől vicces a fingás? Mitől viccesek a skót viccek? Ízlés dolga.


Herélés meg fontos dolog, mert különben büdös, ehetetlen lesz a húsa, illetve egy csőre töltött kan nem egy életbiztosítás.

2021. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%
Tudok "jobbat": [link]
2021. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%

Azért nevetgéltek mert érzéketlen tuskók akik nem fogják fel hogy fájdalmat okoznak a szerencsétlen állatnak.

Csak mert nem visít egész nap, egyáltalán nem biztos hogy nem érez fájdalmat! Esetleg magukon kipróbálhatnák, milyen ha lenyisszantanak belőlük egy darabot...

Nem tudom miért él még az a felfogás, hogy a vidéki ember mekkora ász, és úgy bánhat az állatokkal mint egy darab sz*rral mert "falun ez a szokás". Nem látnám hogy a többi régi szokást annyira követné, pl patakban mosás meg döngölt padló a házakban. Boltba ugyanúgy tudnak járni mint a "városiak" és a technikai újításokat is használják (mobil, internet) érdekes módon. Csak az élőlényeket nem bírják tisztelni. Mondom ezt falusiként, mielőtt megkapom hogy biztos panelban élek...

2021. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy kicsi vágást ejtenek amin kiszedik a heréket.. Fertőtlenítik és ennyi. Nem vágják ketté a zacskót, nem kaszabolják meg trancsírozzák.


Amúgy kedves kérdező!


Időről időre belefutok ebbe csodás hétvégi sztoriba. Most már rém unalmas.Vagy ez valami fétis nálad?

2021. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

3-as én már láttam olyan állatorvost amcsiknál aki érzéstelenítő spray-vel herélt kis malacokat és szerintem ennek kéne a természetesnek lennie. De ugyanez az állatorvos az elkötést érzéstelenítő nélkül csinálta azt hiszem marha növendék borjaknál, ami azért merőben másabb beavatkozás. Ott gumi gyűrűt helyeznek fel a herére a here meg leszárad és lepottyan. De tudni kell hogy helyezze fel szabályosan.


A kis malacoknál szinte mindenhol így csinálják sajna. Ha ügyes az állatorvos meg se nyikkannak mert láttam olyat is, de ezt is amcsiknál csinálta egy holland származású állatorvos és az amcsivrezidense aki életében először herélt és zseni módon a malac szinte észre se vette, de elképzelhető hogy ők is érzéstelenítették mert volt munkahelyemen láttam herélést de ott a malacok visitottak es nem erzestelenitette az állatorvos, de akkor is brr ez így.


Én állatorvosként érzéstelenítő spray-t használnék herélésnél malacokon. A nagyoknál meg kábítást, ha állatorvos lennék.


Én láttam olyan herélést ahol felnőtt disznót heréltek de nem érzéstelenítették se nem kábították ami szerintem rájuk nézve is veszélyes nem kalodába csinálták simán rájuk támadhatott volna az az óriás nagyságú sertés. Borzalmas volt a látvány és ez így szerintem állatkínzás.


Az első után ki kellett mennem. Agrármérnöki levelező szakán tanultam akkor, az egyik évfolyamtársam úgy jött utánam. Ő amúgy állatorvostan hallgató is volt csak agráron levelezőn is tanult. Utána döntöttem úgy hogy nem leszek állatorvos pedig utána akartam előkészítőbe menni és az állatorvosin folytatni, ami akkor abban a helyzetben azért volt hülye döntés szerintem mert attól hogy mas igy csinálja én pont megmutathattam volna állatorvosként a mashogyat, de ugye attol féltem hogy nem birnám ezeket a látványokat akkor, megfordult a fejemben, de középsuli tehenészeti telepén, csirkevágóhíd látogatáson és oktató videókon kisüzemi marha vágásról amit már beszüntettek szerencsére meg ettől durvább dolgokat láttam mégse fordult meg ez a fejemben. Csak az a kép volt előttem ahogy közvetlenül herélés után ahogy lefertőtlenítették hogy egyből visítva letette a hátsóját és úgy csinált mint a szánkázó kutyák. Húzta a hátsóját a talajon. Beégett a retinámba ez a látvány és idő kellett míg ezt fel tudtam dolgozni. Amugy mi ugy tanultuk középsuliban, hogy felnott disznot kábitani kell. A malacoknak vágást ejtenek rajta es herefogoval lecsípik majd fertőtlenítik csalódás volt így látni mert nem erre számítottam abba a suliba. Ha előtte bekábították volna akkor nem ugy ment volna hanem ingadozott volna. Mert ugye ez is megfordult a fejemben. Tök normálisan bebatyogott a sertés. De már azóta az az egyetem átalakult mint később olvastam.

2021. jún. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

7-es akkor ezek szerint amit láttam felnőtt disznót valószínűleg érzéstelenítették?


Erre nem is gondoltam amúgy, mi már csak azt láttuk ahogy vezetik be és herélik. 25-ös vagyok. De amúgy ha érzéstelenítik és már hatott az érzéstelenítő akkor bevezetésnél is le kellett volna seggelnie nem?

2021. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

* amcsi rezidense


bocsánat a tipóért

2021. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!