Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék kiscsibét, hogyan?

Szeretnék kiscsibét, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék részt venni egy új élet születésénél. Inkább a természetes dolgokat szeretem, keltetőgépet nem szeretnék. Úgy szeretném, hogy veszek egy kotlóst, és ő neki legyenek tojásai,amit kikelt. Egyáltalán ez így lehetséges? Lehet venni kotlóst? Honnan tudom, hogy a tojásaiból lesznek e kiscsibék?
2021. jún. 4. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tyúk mellé kell egy kakas is, remélem ez megvan :)
2021. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tyúkok megtermékenyíti a kakas, akkor a tojásból ki fog kelni a csibe. Ha nincs megtermékenyítve, akkor nem lesz csibe. Szóval vegyél egy kakast is.
2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tyúkot*
2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. Valójában csak tojás miatt szeretnék tyúkot, ezért nem gondoltam kakast. Tudom, hogy csibéhez kell kakas :)

Tehát a kezdetekhez mindenképpen kell kb négy - öt tyúk plusz kakas. A tyúkok közül honnan tudom, melyik kotlós? Vagy mindegyik fog kotlani?

Ne nevessetek ki, még csak ismerkedem ezzel a dologgal, kb jövő nyáron lesz aktuális.

2021. jún. 4. 11:07
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Általában az összes tyúk kotlik, akkor is ha a tojás nincs megtermékenyítve
2021. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Kb 2 éves kora körül kezd el kotlani, utána minden évben kotlik, de nem folyamatosan csak időnként. Először kitojja magát, amikor már nincs tojása, amit kitojjon, akkor úgymond belázasodik, de ez normális, akkor kezd el kotlani ilyenkor ül rá a tojásokra, fura módon kotyok (a hangja megváltozik) és ilyenkor hetekig ül a tojásokon, így kelnek ki a kicsik.

Ha az embernek van egy kotló tyúkja, az is megoldás, hogy háztól vesz friss, kakasos tojásokat, és alárakja, akkor kikelti azt.

2021. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Vegyél inkább krédlit. Ők mindig elkotlanak. Volt, hogy normál tyúkból volt 1-2 kotlós a 20ból, de a krédlik jobban kotlanak. Ahogy mondtad is, 4-5 tyúk meg egy kakri.
2021. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jún. 4. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát ma már nem olyan gyakoriak a kotlósok, de tavasszal azért lehet látni facen, hogy van aki eladná a kotlósát (géppel keltet, vagy már van neki elég és nem tud vele foglalkozni.)


De kettőshasznúból, vagy kotlós alól keltből általában lesz kotlós.


4-5 tyúk szerintem kevés egy kakasnak, le fogja járni a hátukat, paraszt tyúknál inkább 10 tyúkot javaslok egy kakasra.


A kotlós magától kotlik el, erőltetni nem lehet. Ilyenkor megváltozik a hangja, a viselkedése, a testtartása, általában a többi el is kezdheti verni.


Sötét, kis helyre kell tenni amikor már biztosan ül a fészken, aznapi tojást nem jó alátenni. Aztán minden nap ugyanakkor le kell venni 10-15 percre, hogy egyen-igyon, mert legtöbb kotlós nem száll le magától vagy éhen veszik, vagy elkezdi enni a tojásokat.


21 napig kotlik a tyúk, a kiscsibék a kikeléstől számítva nem esznek vagy isznak egy napig.


Utána tiszta víz, túró, főtt tojás mehet nekik, de a legjobb az indító táp, mert abba minden megvan.

2021. jún. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez igazán hasznos volt. Tehát a kotlós tyúk nem a saját tojásait költi ki? Hanem amikor látom, hogy félrevonul, én tegyek alá tojást? Honnan? Milyet?
2021. jún. 4. 22:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!