Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék kiscsibét, hogyan?

Szeretnék kiscsibét, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék részt venni egy új élet születésénél. Inkább a természetes dolgokat szeretem, keltetőgépet nem szeretnék. Úgy szeretném, hogy veszek egy kotlóst, és ő neki legyenek tojásai,amit kikelt. Egyáltalán ez így lehetséges? Lehet venni kotlóst? Honnan tudom, hogy a tojásaiból lesznek e kiscsibék?
2021. jún. 4. 10:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a saját tojásait keltetné ki, elvonul, fészket készít, telerakja tojással és utána indul be a kotlóskodás. Aki krédlit/japán tyúkot tart nagy udvarban, az jól tudja, hogy az eltűnt tyúk áprilisban-májusban szépen előbújik egy rakás kiscsibével. Vagy még előtte találja meg teljesen véletlenül, teljesen eldugott helyen.


Legtöbb nagytestűnek már nincs ennyi "esze", vagyis ösztöne, sőt lehetősége sem, hiszen maximum csak a tojóláda van. Üres fészken is el tud ülni, hogyha egyszer rájön a kotlás.


Igen, neked kell alátenni a tojást. Vagy az van, hogy nem nyúlsz hozzá, aztán a 10 tyúktól a heti 60-70 tojást otthagyod egy helyen (ami kivitelezhetetlen), vagy az van, hogy te készíted elő neki. Tehát minden nap, beszeded a tojást, de nem teszed hűtőbe, hanem hűvös helyen gyűjtöd, kéthetente cseréled (kb két hétnél idősebb tojást nem ajánlatos keltetni) és ha van kotlósod (mert lutri hogy van-e és mikor kezd el elülni) akkor megvárod míg biztosan ülni kezd, aztán külön csinálsz neki egy fészket és egy nyugodt helyet.


"Honnan? Milyet?" Ott kezdtük, hogy van 10 tyúk meg egy kakas. Szerintem elég egyértelmű...


Érdemes se nem a hosszúkás, se nem a gömbölyű tojásokat válogatni, túl kicsinek és túl nagynak sem szabad lennie. Tojás tojás kell. ;)


És bár neharagudj, én szívesen beszélek erről, de úgy érzem, hogy még tyúkot sem láttál élőben még.


Én nem a keltetés vágyával csapnék bele az egészbe, hanem kezdeném a tyúktartást az alapjaitól kezdve. Ki kell ismerni ezeket az állatokat, és mint mindenhol máshol, a szaporodás egy rizikós dolog, millió helyen félrecsúszhat, akkor is, ha egy profi (maga az állat) csinálja. 10 tyúkból lehet egy sem fog elülni, lehet csak 2. évtől kezdve, lehet elül az egyik, de nem fogja végigcsinálni stb.

2021. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valóban nincs tapasztalatom tyúkokkal, ezért is érdeklődöm, információkat gyűjtök. Nyilván, ha nem érzem magam tájékozottnak, nem fogok belevágni. De még van időm.

2021. jún. 6. 14:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!