Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkokat beterelni?

Tyúkokat beterelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vagy egy kis házunk, kis telekkel. A konyhakerten kívül nem nagyon van hely kapirgálni, de a telek végén nagy szántó, majd erdős rész. Van hat tyúkom. Ha a rétre kisétálok velük, úgymond megsétáltatom őket a réten, vissza tudom terelni őket a mi telkünkre? 'szót fogadnak'?

Gondoltam egy kis mozgás, változatos táplálék jól esne nekik, tudnának bogarászni.


2021. jún. 10. 10:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9%

Lol, nem lehet behívni őket, plusz honnan tudnák, hogy ínyencséget szórsz nekik(mit, kukacokat?)


Ha csinálod, csinàlj videót, nagy sikere lesz, ha tyúkokat tudsz úgy trenírozni, mint egy kutyát!


A tyúk kb annyira értelmes, mint egy 3 hónapos baba, és akkor sokat mondtam..


Sokszor annyi eszük sincs, hogy a veszélytől elszaladjanak, beálljanak vihar elől fedett helyre, meg ilyenek.. Mamáék kutyája ki van kötve napközben, de kapott már el jópár tyúkot, mert csak odamennek hozzá a hatalmas területen..

2021. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
11 nagyon tevedsz,a tyukok ha kajaval megszoktatod igenis jonnek hivasra.
2021. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kondíciónáló tanulás a neve :)

És igen, lehet tanítani őket, pl amikor meglátják a gazdát a kajásvödörrel közeledni, futnak az etetőhöz. Csak én hanggal szeretném tanítani őket. Mindegy, megpróbálom, kb fél órával azelőtt engedem ki őket, mielőtt elülnének.

2021. jún. 10. 20:57
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

11! De, be lehet! Volt régen sok tyúkunk. Csak úgy rohannak a hívásra visszafelé :)!


Jön a kacsa is, liba is. Nekik valamiféle zsábzsázsáb hívást alkalmaztunk, ami nagyon vicces volt, de hatásos.


Én 38 éves vagyok, gyerekkoromban még libát is legeltettem :). Ezek szép emlékek, imádom a libákat. Azok meg elrepültek mindig :). Szaladhattam...

2021. jún. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#11


Az állatok elég jól össze tudnak kötni egyszerre történő dolgokat.


Ha kiadsz valami hangot amikor viszed a tyúkoknak a ételt, összekötik a hangot azzal, hogy enni viszel nekik. Így meg egy idő után ha csak azt a hangot adod ki, mennek feléd, mert tudják, hogy kaja következik.


Vagy nekünk pl van egy nyúlunk, akit sokat vittem ki a kertbe, mert nagyon sovány volt. Az elején a pajtában keresgélni kellett, a kertben meg viszonylag könnyű volt megfogni. Egy idő után viszont rájött, hogy ha pajtában fogom meg, akkor kiviszem, így mikor nyílik az ajtó, egyből jön felém, viszont ha a kertben fogom meg, akkor visszaviszem, így ahogy meglát, fut el egyből.



A probléma viszont az, hogy a tyúkok szeretik a szabadságot és nem (annyira) hülyék. Miért menjenek feléd (kaja reményében), mikor szabadon vannak engedve s "végtelen" mennyiségű kaja van előttük?

2021. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez igaz, azért is gondoltam, hogy este felé vinném őket ki sétálni, akkor egy kb fél óra múlva maguktól is elülnének, bemennének a helyükre. Előbb még trenírozom őket a hangadással összekötött étkezést :)
2021. jún. 11. 10:37
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt maximum úgy tudom elképzelni, hogy viszel magaddal egy nagy ketrecet is és becsalogatod őket. Hosszú távon nem fog működni, mert a tyúk sem hülye, megtanulja, hogy az csapda és nem megy többet. A réttel még egy további probléma, hogy minden négyzetcentiméteren van valami táplálék, ugyan miért mennének akkor hozzád, ha amúgy is van előttük csipegetni való?


Másik megoldás egy képzett terelőkutya lenne, de az rengeteg pénz és idő, plusz a tyúkokat is hozzá kell szoktatni a kutya jelenlétéhez.

2021. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kutya jó ötlet, még nincs, de szeretnék. Juhász kutyában gondolkodtam.
2021. jún. 15. 09:13
 19/19 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd a kutyát
2021. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!