Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúkom hörgő lihegő hangot...

A tyúkom hörgő lihegő hangot ad ki nem eszik sokat, nem annyira aktív mint a többi. Már 2 napja láttam hogy lomhábban mozog mint a többi. A hörgést ma vettem észre. Mi lehet a baj? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lehet hamufürdőtől(mármint a hörgés)?Erre is gondoltam, mert ma kaptak új hamut, de szerintem nem ez a baj.

2021. szept. 12. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Szeparáld el a többitől,és ha más nincs várj egy pár napot hátha elmúlik.

Nem tudom,hogy haszonállatnak főleg tyúknak van-e állatorvosa,nehezen hiszem,de ha mégis egy telefont megérne.Biztos tud valamit mondani rá.

2021. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, addig meg zárd el külön. Haszonállathoz ki szoktak jönni, meg kell kérdezni egy dokit, vagy megnézni neten, hogy ki vállal házhoz kiszállást.
2021. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
2021. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Nekem van egy tyúkom ami már kiskora óta hörög! És már 3 éves.
2021. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Allatorvost kene hivnod minel elobb es ahogy a tobbiek irtak kulonitsd el. A horges idegentest miatt is lehet vagy nagyobb kavicsot nyelt a kelletenel. Illetve az orrlukait is csekkolnam a helyedbe es kinyitnam a csoret ovatosan es beleneznek a torkaba. Vizuk tiszta? Gondolom fertotleniteni is szoktad az itatot , etetot. Ezekre nagyon oda kell figyelni. Az is lehet hogy valamit kapirgalt vagy valami megcsipte. Nezd meg fejtol mellkadig nincs-e rajta duzzanat. Mert ha pl. Darazs csipta meg akkor minel elobb kene allatorvos es egy kalcium injekcio. De nem akarok hulyeseget irni. De amugy a hamu is okozhatja az is lehet valami mas is van a hamuban. A tobbinek nincs tunete?
2021. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
* mellkasig
2021. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
A csirkéknél is van egy náthaszerüség, elmúlik 1 hét alatt. Esetleg vitamindús táplálék kicsit segíthet, de nem lesz semmi baja.
2021. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Az nem opcio, hogy levágod és megeszitek? Állatorvos. Csirkének. Persze...
2021. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A beteg csirkét levágni és megenni? Ez nem olyan mint a csemege pult barátom,itt nem minden ellenőrzött és 50 gépen/vegyszeren átfutott húsból van.

Ez itt még egy élő állat,ha az az élő állat beteg,és levágod kitudja milyen betegséget kaphatnál el.Akkor is,ha sütöd/főzöd.

2021. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%

Ha levágod látszik hogy valami van a begyébe mondjuk amitől nem kap levegőt rendesen... Ha nem talalod meg a "hibát" akkor forralás után mondjuk megeszi a kutya.

Szerintetek régen a nagymama ha ilyen volt mit csinált? Elvágta a torkát és az volt a vasárnapi húsleves.

Egy csirke kb 2000Ft. Állatorvost hivni hozzá?

Az más ha az egész állomány beteg. Vagy ha egy sertés, kecske stb.

De aki azt irta tyukhoz állatorvost annak valószínűleg sosem volt baromfija...

2021. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!