Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tojót és hús csirkét külön...

Tojót és hús csirkét külön kell-e tartani? Illetve más takarmányt kell-e kapjanak?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Kukorica, zöld növények, tritikálé,magvak. Ezen kívül mit akarsz nekik adni?
2021. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezen kívül szerintem semmit. Tarthatóak együtt? Egy helyen, egy ólban? Most készítem nekik az udvart, majdnem kész. Ha jobb idő lesz szeretnék 30-40 tyúkot, csirkét. Itt a hangsúly azon van hogy szeretnék tojást és húst is belőlük. Nem tudom hogyan kell. Nem voltak még állataim. Szeretném a segítségetek kérni mit hogyan csináljak ha ez a célom.


Egy plusz kérdes, ha japán tyúkok alá tenném a tojást és lenne kis csibe, gép nélkül, azokat külön kell tenni ugye?

2021. dec. 12. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs a közeledbe idős szomszéd, aki ezeket elmondaná neked? Az lenne az igazi.


Én pl a keltetéshez nem értek.

2021. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos van a faluban de nem ismerek senkit.
2021. dec. 13. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet egyben tartani, csak ugye a fajtájuktól függően az egyik elkezd hízni és kevesebb tojást tojik, a másik pedig kisebb termetű marad, de tojáshozama nagyobb.

ha tápozod őket, akkor nevelőtáp azonos, viszont később tojótáp kell a tojótyúknak, hízótáp a húscsirkének. akkor érdemes külön tartani.

Illetve ha szaporítani akarod, akkor nem érdemes keverni a két fajtát, bár nem tudom, milyeneket szeretnél tartani.

Nálunk csak kendermagos, vörös, kopasznyakú, illetve Brahma van, egyben tartom őket. Ezenkívül pulyka, pecsenye kacsa, indiai futókacsa és liba is van, szintén közös udvarban vannak a tyúkokkal. Az éjszakai alvóhelyük más, mert az ólban hajlamosak a szűkebb helyen összeverekedni.

2021. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan milyen fajtákat akarsz tartani?
2021. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom még melyik fajtát válasszam. Nem szeretném tápozni csak szemes takarmány, magvak, zöld, házi koszt maradék.
2021. dec. 13. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A húshibridet nehezen neveled fel táp nélkül.
2021. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

“ Ház körüli tartásra ajánlom, az úgynevezett kettős hasznosítású fajtákat. A "mostohább" tartást az őshonos fajták viselik el a legjobban pl. az erdélyi kopasznyakú vagy a magyar tyúkok. Utóbbi többféle változatban is elérhető, mint például fehér, kendermagos, sárga vagy akár fogolyszínben. A magyar tyúk viszont nagyobb termetű és kiemelkedő a húshozama és a tojástermelése is. “


Úgy néz ki a magyar tyúk félelme meg.

2021. dec. 13. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyományos tartáshoz (táp nélkül) valóban az őshonos kettős hasznosítású fajta a legjobb választás. Veszel előnevelt csirkét, a kakasokat levágod, ha elérték a megfelelő nagyságot, a jércéket meg meghagyod tojni. A csibéket érdemes külön tenni az első hetekben, bár a japán tyúk nagyon jó anya, vigyáz a csibéire.
2021. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!