Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora legyen a csirkeól?

Gabesz077 kérdése:

Mekkora legyen a csirkeól?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem belevágok a csirke tartásba, mert tulajdonképpen minden adott hozzá, de nem tudom mekkora lenne az ideális csirkeól ~20 darab csirkének és 2 kakasnak? A csirkeól egy nagyobb garázsból lenne leválasztva, amihez tartozik egy durván 400nm- es elkerített gyümölcsös is, ahol kapirgálhatnának kedvükre.

2022. jan. 30. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább 1 kakast tarts, mert borzasztóan össze tudnak marakodni.
2022. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A kakast ha van gyerek, teljesen felejtsd el, nagyon csúnya sebeket tud okozni (előszeretettel támadja a szemet-fejet), két kakast pedig semmiképp ne tarts együtt. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a tojástermeléshez sincs szükség kakasra (sokan nem tudják).

Az ól méretezéséhez pl. itt ez az oldal: [link] (google fordítós furcsa mondatok vannak benne, de érthető).

2022. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
61%
6 tyúk /m2
2022. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
A linkelt oldal nevetséges. Amerikában biztosan szabályos ez, de itt Európában ilyen kis helyre összetömöríteni a tyúkokat kimeríti az állatkínzás fogalmát. A linken látható ól legalább kétszerese kellene, de inkább háromszorosa. Kifutónak meg legalább 4-6-szor akkora.
2022. jan. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

A csirkeól nálunk ekkora állományra 30nm2 és azt mondják nagy.

Szerintem kényelmes és elférnek a tojóládák is. Ha elkezd nagyon balhézni a két kakas, az egyiknek mennie kell, de én például megvártam melyik az életrevalóbb, aztán döntöttem. Ülőrudak jó ha vannak bent és egyforma magassággal, akkor nincs balhé.

2022. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az információkat! :)
2022. febr. 2. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!