Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most költöztünk Pest mellé,...

Most költöztünk Pest mellé, és gondolkodom, hogy nyulat kéne tartani, csirke már van! Lehet a csirkeólban tartani a nyulat elkerítve? Nagyon macerás a tartása? És mennyi nyúllal kezdjek, egy 3 tagú család számára?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Csirkék közelében nyulat ne tarts..kényes állat...

Kezdetben szerintem 2 nőstény,1 bak elég..azt tovább lehet szaporítani..csak arra vigyázz,hogy a bak ne pározza be a gyerekeit..ergo bak egyedül külön ólban..egyébként van msn cimed?Mert szívesen segítenék ilyesmi dolgokban..:)

2012. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De ha nincxs msned,és konkrét kérdéseid lennének,tedd fel,és válaszolok.

Üdv.M.

2012. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajna nincs msn-em, a gépem bekattan tőle, a skype-tól is...Ezek szerint csinálni kéne nekik egy külön kisházat. Télen mennyire kényes a hidegre?? És hogyan kell levágni és megnyúzni? (bár asszem ez a férjem reszortja lesz :))
2012. febr. 2. 12:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Nembaj,akkor itt válaszolok:)

Igen,külön rakd őket.Javaslatom elsőkörben a csirkékre..:kell nekik egy kis elkerített udvarka,hogy tudjanak kapargatni,szaladgálni,legyen árnyékos rész is az udvarba,hogy nyáron tudjanak megpihenni az árnyék alatt...több régi lábast vagy új itatót rakj szét az udvar nagyságától és a csirkák,tyukok számátok függően. Legyen az óljuk fedett helyen.Az ol tetején legyenek tojóládák,vagy itt ott a fedett helyen.Ne szokasd őket tojni az ólba,bár van hogy egészen máshová tojnak,mint az ember kijelöli nekik...úgy vannak vele,hogy a kényelmes helyre tolnak..ezért legyen a tojóládákban szalma...

NYULAK:

A nyusziknak is kell ól,ami szintúgy egy már fedett helyen a legjobb.ne a földön legyen az ól,hanem legenek lábai.Kis ajtókat kell az ól elejére barkácsolni.Az ajtón legyen szabad bemenete a levegőnek,az sem jó ha bepárásodik az ól vagy nem kap elég levegőt a nyuszi..Mi régebben,meg dédapám is szunyoghálót szegeltünk az ólra..ott kapott levegőt a nyuszi és a szunyogok se mentek be..ugyanis ha a szunyog megcsipi a nyuszit,akár bele is halhat(tapasztalat). Legyen elötte mindig friss víz és takarmány.Szalmát rakjatok a nyuszik alá.A szemes takarmány mellé kell még lucerna is..ezt akár ültethetitek is,ha nagy a kert...Ha káposztalevelet,krumplihajat..stb-t adtok a nyuszinak,a vizet vegyétek el előle,mert felpuffadhat!Ebbe is bele tud halni szegényke.. Amit jóelöbb mondtam,most kijavitom..2 bak,2 nőstény..vigyázzatok,hogy rokoni szálak ne keveredjenek,mert bár állatról van szó,a husa nem lesz finom..szintúgy tapasztalat...

Sok sikert kívánok nektek!Remélem,valamennyit tudtam segíteni..nekem ezek a tapasztalataim 21 évesen..

Ha van még kérdés..várom:)

Móni

2012. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja..és a nyuszi nyúzása..ezt nem tudom teljesen pontosan,megkérdem majd apukámat,és megírom neked..ami biztos,hogy 2 oszlop vagy közeli fa közé kell madzagot kikötni,és arra kell felkötni a 2 lábát..apám asszem elötte mindig fejbevágta őket egy darab fával vagy valamivel..de majd megkérdezem..:)
2012. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi Móni!

Hasznos tanácsokat adtál. Lehet, hogy a garázsba teszem őket, van egy kis helység ajtóval, és sztem nekik ott tökéletes lesz. Oltás, vagy egyebek kellenek ahhoz, hogy egészségesek legyenek??

Megköszönném, ha megkérdeznéd a fejbecsapást (hogy pontosan holkell, hogy keveset szenvedjen), és a nyúzást apukádtól!

Üdv: Petra

2012. febr. 2. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Petra!

Oltás nem kell,szerintem felesleges..nem tenyésztőnek készülsz,hanem csak a családi fogyasztásra akarnád nevelni őket,nem?:) Amit mondtál helyet,az szerintem is tökéletes lesz nekik:)

Délután írom meg a kivégzés pontos menetét:)mert édesapám csak 4re ér haza a munkából.

Egyébként írtad,hogy hárman vagytok...kisfiad vagy lányod van?:) Még egy tipp..úgy neveld a gyerkőcöt,hogy természetes legyen neki,hogy a nyuszi ennivaló,különben megutálja és sajnálni fogja szegénykéket..:)

Móni

2012. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia Móni!

A 3. fél anyukám :)) nekünk még nincs gyerekünk, de már tervben van...De azért köszi a tippet a jövőre nézve, mert komolyan gondolom a gazdálkodást, azért is költöztünk ki Pestről. A mai árak mellett asszem ez a legjobb megoldás, ha már úgyis háztartásbeli vagyok, és az állatokkal szeretek foglalkozni. És biztos lesznek még kérdéseim feléd! Előre is köszi.

Üdv Petra

2012. febr. 2. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia Petra!

Megkérdeztem....Elösször is a nyulat tarkón kell vágni..apám a tenyerének az élével szokta..de szerintem egy darab fával is le lehet csapni. Utánna fel kell valahová kötni a hátsó két lábát spárgával,azaz hogy fejjel lefelé lógjon.

A bokájánál van ugye megkötve,közvetlenül a bokája felett,és ott körbevágni a bundát és lehúzni róla a nakáig.A bundát fejével együtt levágni és kidobni.Még mikor lóg,akkor kell kibelezni.Óvatosan kell felvágni a hasát(elül hosszanti irányban),nehogy a hugyhólyag kilyukadjon. Kiszeded a beleit,máját tüdejét,veséjét meg a szivét fel lehet használni.Utánna megmosni,feldarabolni mint a csirkét.

Ha baknyulat vágsz le,akkor azt tovább kell áztatni,hogy a szaga kimenjen a husiból.

Igény szerint lehet felhasználni pörköltnek,sült husnak,levesnek akár.

Szerintem sülve a legfinomabb.Bár,én nem nagyon eszem meg a nyúlhúst.

Remélem,érthető voltam valamennyire:)

Szép estét Nektek,

Móni

2012. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi Móni, asszem ezután nem lesz gond. Szép napot: Petra
2012. febr. 3. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!