Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 1-2 hektáros földterülettel...

1-2 hektáros földterülettel milyen mezőgazdasági tevékenységet ajánlott folytatni, ami jövedelmező?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 23:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
#7 gondolom elment az aruhazba es latta hogy draga a zoldseg csumolcs. ebbol sajnos hibasan arra kovetkeztetett hogy a termelok tobb penzt keresnek a termenyukkel. a valosag az hogy a viszonteladok kaszaljak a legtobbet, mint mindig.
2022. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
8%

Pár éve 60 ezer körül volt hektáronként a műtrágya. Idén 120 ezer. Ez 4 mázsa ára.


2019 őszén 4300 volt egy mázsa kukorica, ma 12 ezer.


Nettó árak.


TI MIRŐL BESZÉLTEK?

2022. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
ne csak az arakat nezd. ott van meg a kereslet-kinalat is
2022. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
8%

Miért kellett 0-ra értékelni a válaszomat?


Tényeket írtam le!


Kereslet-kínálat?


Mit akarsz ezzel mondani, hohy nem lehet eladni a terményt?

2022. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
azt mondom hogy lehet azert 12 ezer a kukorica mert nincs sok belole. a kereslet nagy de a kinalat kicsi, ergo az arak felmennek. forditott esetben az arak lemennek
2022. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

10 ezer felett kötik őszre, amit most raktak a földbe, tehát nem fog beesni 10 alá.


Én azt mondom, hogy most sokkal többe kerül az input, de a termény is duplázódott, tehát több pénzt lehet kivenni belőle, mint eddig.


Erre 0-ra pontoznak.


Aki nem ért velem egyet, az kérem adatokkal cáfoljon meg!

2022. máj. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Annyival "több" az a pénz, amennyivel az infláció emelkedett.


Mármint hiába keresek 1 mázsán idén többet, az nem azt jelenti, hogy a következő évbe többet tudok beletenni.


Plusz műtrágya az egy dolog. De a növényvédőszerek és a gázolaj is igen-igen megdrágult, ha azt is beleveszed a számolásba, szerintem még rosszabbul jövünk ki a végé...

2022. máj. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11%

Szerinted.


Nem látom a számokat.

2022. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én ezt élem át, ezt tapasztalom, nem fogok itt most matekozni.

1 dolog a műtrágya, azon kívül számos költség van még.


Szerintem belátható, hogy nem ebből lesz az ember milliomos.


Persze, nem kell egyetértenünk ebben, mert nem mindegy az sem hogy 1-10 vagy 100 hektárról van szó, az sem mindegy milyen növényfajtáról, és az országrésztől is.


Csak az aztán tényleg mese a habbal, hogy habzsi-dőzsi van az agráriumban, mikor minden ágazatra a leépítés egyre magasabb, új vállalkozókból meg egyre kevesebb van.

2022. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
7%

Persze, matekozni nem akarsz, de megmagyarázod, hogy rosszabb, mint pár éve, amikor 4-5 ezerért ment a termény.


Pedig habzsi-dőzsi van a mezőgazdaságban.

Ha nem lenne, akkor parlagon állnának a földek.


Az állattenyésztést a legtöbben abbahagyták, mert nem éri meg, ellentétben a növényternesztéssel.

2022. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!