Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 1-2 hektáros földterülettel...

1-2 hektáros földterülettel milyen mezőgazdasági tevékenységet ajánlott folytatni, ami jövedelmező?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 23:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az állattenyésztést a legtöbben abbahagyták, mert nem éri meg, ellentétben a növénytermesztéssel."


Én azon az állásponton vagyok hogy mindkettőnek egyformán jövedelmezőnek kellene lennie. Hiszen mi sem tudjuk a haszonnövények minden részét megenni, az állat viszont igen.

2022. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%

20 ha nem haragszol meg nem fogom elővenni a gazdanaplókat meg a számlákat és számolgatni neked.


Te néztél egy eladói árat két termékről, a többit meg leszartad. Ennyit is ért a matekod.


Abból is kiderült, hogy ha csak hozzászámolod a gázolajat, már nem jössz ki jól.

Az aranyárban mért permetszert megint nem vettük még bele.


Ja és ahhoz a víz nincs ám ingyen, ahogy az öntözéshez sem.


Ez nem úgy néz ki, hogy elültetek egy ezrest, megszórom kétszázasokkal és a kombájnnal a húszezreseket gyűjtöm be.


És de, egyre több termőföld van parlagon.

2022. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
26%

Mit termelnek a hazai szántóföldek többségén, aminek minimum nem duplázódott meg az ára?


Sokkal több pénzt ki lehet nyerni egy hektárról, mint korábban.


Aki gazdálkodik, kútról permetez általában. Az öntözést meg ne keverjük ide, kevesek kiváltsága!


Gazdálkodom én is, ráadásul bérműveléssel.


Miért nem veszed elő a naplódat? Kíváncsi vagyok rá.


Én egy négyzetméter földet nem láttam még parlagon, mindent megművelnek felénk. Még a kertecskéket is.

2022. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk 1-2 hektáron a bodza megy. Van aki 2 hektáron termeszti, és milliomos belőle. Alig van vele munka, ráfordítás, és jó áron el tudja adni.
2022. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

11#

Nem az áruházból vettem a példát.

Ezért írtam kukorica, napraforgót, ami egyszerűbb kúltúra, mint a zöldség, gyümölcs főleg öntözés nélkül.


Persze csak jó időjárás mellet igaz, mint írtam is.

Tavaly jó földeken 20 mázsás termések is voltak az országba kukoricából.

Most az ilyen még 120-as kukorica ár plusz támogatásnál is épp 0-ra jön ki.

Na de 120-as kukorica ár csak 3 hónapja van. Azelőtt 100 alatt mindig. 2 éve 42 is aratáskor.

2022. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Két hektáron haver annyit nem keresel egész évben mint egy hónap alatt minimálbérrel ha szántóföldi növényekkel akarod bevetni. Na jó támogatással együtt talán meglesz két havi minimálbér is. Csak éppen szolgáltatót nem fogsz találni aki 2 ha-ért odapöfög neked tárcsázni, vetni, műtrágyázni stb. Ekkora zsebparcellán a kombájn alig tud megfordulni. Nekünk egy arrébb lévő 5 ha-s táblára úgy kell könyörögni jöjjenek már ki (azt is csak azért teszik mert vele műveltetünk még máshol 76 ha-t).

Ekkora területen max. élőmunka-igényes kapás növényeket éri meg termeszteni, de ahhoz meg olyan talaj is kell. Ja és ha nem értesz a mezőgazdasághoz akkor bele se fogj mert csak bukni fogsz.

2022. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként aranykalászos végzettség megvan már? Olvasgass még jogszabályokat is :)
2022. máj. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!