Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jövedelmező a kutyate...

Mennyire jövedelmező a kutyatenyésztés?

Figyelt kérdés

Unokatesóm tenyésztő volt de abbafejezte, tényleg ennyire veszteséges ez az iparág?

Inkább csak hobbiként jó a tenyésztés?

Így név nélkül, írhatná valaki hogy mennyit vesztett mennyit fektetett bele stb. stb.



2013. okt. 26. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ipar meg "jövedelmező" marketing, a kutya nem valami cikk amit legyártasz és eladsz. Az állatnemesítés (mert ez az) egy "úri hobbi", mert pénzt és szaktudást igényel, amivel nem rendelkezik mindenki, továbbá egy (illetve több) érző, élőlény életéről van szó! Ezt csak azok csinálhatják jól, akik szívvel-lélekkel, olthatatlan állatszeretettel csinálják. Aki tenyésztőtől vesz kutyát, az sem azért tud venni ott, mert neki "gyártják le" a kiskutyákat, hanem a tenyésztő elsősorban MAGÁNAK akar világra hozatni egy még jobb, eredményesebb kutyát, a többieket meg eladja, mert annyi kutyát nem tudna megtartani, úgyhogy ez már önmagában kiváltság az új gazdira nézve.
2013. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire sem jövedelmező, ha valaki lelkiismeretesen csinálja. Legalábbis az esetek 99,9 %-ában. Ezt csinálni csak szerelemből lehet.

Nekem almom még nem volt. A kiadásaim meg inkább nem számolom, de saccperkábé minusz 3-4 millánál tartok.

2013. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A minőségi kutya tenyésztés hobby, nem jövedelem forrás.

Egy tenyésszukába simán belefektet az ember mondjuk egymilliót ( vételár 1000 euró (300 ezer ft), szűrések kb 40 ezer, kiállítások, tenyészszemle) Az alomba is benne van egy fél millió ( 1000-2000 euró fed díj, utazási költség, és ellés körüli egyéb dolgok) Majd vagy lesz kölyök vagy nem... én most invesztáltam bele 800 ezret egy alomba és üres maradt a szuka, ennyit a nyereséges tenyésztésről :D

2013. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
amìg ennyi zugtenyésztő és szaporìtó van addig szerintem semmi!!
2013. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálnva,nem éri meg,nagyon jól csinálni meg kevesen tudják.Megélni csak szaporításból lehet,van is belőlük minden sarkon.
2013. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Maximum akkor lehet esetleg jövedelmező, ha nyugat-európában vagy amerikában laksz és világszínvonalon tenyésztesz valami felkapottabb fajtát. Amúgy egy úri hobbi mint a golf vagy a lovaglás, ahogy előttem is írták.
2013. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Van akinek jól ment, nem régen bukott meg egy magyar kutyatenyésztő aki külföldön adta el a kutyáit és keresett 2 év alatt 50 millió forintot.......
2013. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!