Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van esély, hogy a másik...

Van esély, hogy a másik kotlós elfogadja így a kiscsirkéket?

Figyelt kérdés

Két kotlósunk volt, az egyiknek 3 hetesek a csibéi, a másiknak már kikellett volna, hogy keljenek, de szerintem nem lesz belőlük semmi.

Épp leakarjuk venni a tojásokról, viszont a másik kotlóst megölte a kutyánk.

Nem bántotta volna, csak jött utánam a kutya a tyúkokhoz (nem láttam, hogy bejön, de egyébként nem bántja a tyúkokat szóval nem feltétlen zavartam volna el)

A kotlós meg nekiugrott, ő meg pont úgy kapta el, hogy kimúlt. (láttam is, egyből rákiabáltam azonnal elengedte de már mindegy volt)

Így most 12 háromhetes csibe van kotlós nélkül, igazából az életükre már nincs hatással, most egy kupacban állnak, és csipognak, keresik az anyjukat, de már ugye tudnak enni, inni kapirgálni, szóval nem lesz bajuk, 2-3 nap és "elfelejtik".

Viszont felmerült bennem, hogy ha éjszaka beraknám a tojásokon ülő kotlós alá (a tojásokat meg kidobom) akkor nevelné e őket, vagy nem?

Ha pár naposak lennének akkor biztos menne, de 3 hetesekkel már sok igaz?!

Van tapasztalatom a tyúktartásban, de ilyet még nem csináltam, annak nincs értelme ha agyontapossa őket, úgyhogy max ezért kockázatos, de ha meg összelehetne őket rakni akkor azzal mindenki jól jár.



2022. máj. 21. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már sok, naposakkal is rizikós sokszor. Szerintem nem lesz gond, éjszakára még kapcsolnék rájuk infrát, biztos ami biztos.
2022. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Azonban én úgy tudom, hogy a csibéknél impriting bevésődés van, ami azt jelenti, hogy azt követik, amit először meglátnak. Ha az egy kutya vagy egy fűnyíró, akkor azt. Ez alapján az is kérdés, hogy a kiscsirkék elfogadják-e a másik kotlóst anyjuknak és fogják-e őt követni.
2022. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass!
2022. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megteszed, akkor elveszted a tojásokat, és a csibék se biztos hogy túlélik.

Ha nem teszed meg, akkor nem fog felnevelődni pár csibe.

Vagyis ne tedd meg.

Próbálj meg csinálni nekik egy tágas dobozt, amiben eteted és itatod őket. Esetleg tegyél nekik oda egy infravörös lámpát is, hogy melegedjenek.

2022. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!