Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirke kotlás megszakítása...

Csepregi21 kérdése:

Csirke kotlás megszakítása költés előtt?

Figyelt kérdés
Az ültetés utáni 10.napnál tartunk, ma lett meglampazva és hát siralmas lett a helyzet.Japán kotlós alá 11 normál tojás lett berakva,viszont későn jött a kakas és csak 3at mutatott a lámpa fiasnak. Most hogy járok jobban? Megvárom a 21napot és akkor pakolgatok alá napos csibét bár akkor az alatta lévőek már rendesen be lesznek zápulva aztán...,vagy megpróbálom atbaszni és idő előtt valamelyik este elkezdem a cserét a tojásokat naposra.Nyílván a madár se hülye, tudja hogy korai lenne a kelés, bár első kotlása, de vajon tolerálná-e így a dolgot?

2022. máj. 9. 07:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
4 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Csirke nem tud kotlani csak a tyúk.


Egyébként félidő után már talán nem igazán számít, szépen este lehet alácsempészni a csibéket. (Mondjuk én azt a 3-at kikeltetném már..)

2022. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%

"Nyílván a madár se hülye, tudja hogy korai lenne a kelés"

Dehogynem hülye. Honnan tudná, hogy korai? Nincs naptárapplikáció az okostelcsijén. Két opciód van. Vagy alatta hagyod a 3 megtermékenyült tojást, a többit meg kidobod, és keléskor raksz alá még csibéket, vagy pedig kidobsz most mindent, és egyből rakod a naposcsibéket. De az üres tojásokat végig alatta hagyni nem sok értelme van.

2022. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Elsőnek válaszolnam hogy elég gagyi lámpával sikerült sikerült megvilágítani, de ahhoz nem kell nagy tudomány hogy szépen átvilágítva látszik hogy lötyog benne a folyadék, viszont pont emiatt is kérdőjel az a 3 tojás is, nem világította teljesen át de az se derült ki hogy életképes embrió vagy elhalt szegény.
2022. máj. 9. 07:42
 4/29 A kérdező kommentje:
Nyilván nincs okos kütyüje a kotlósnak ,viszont én arra gondoltam hogy természetéből fakadóan érzi hogy mikor kellene költeni, ösztönösen. Vagy ilyesmiben rosszul gondolkozok?
2022. máj. 9. 07:44
 5/29 anonim ***** válasza:
51%

Rosszul.

A tyúk az természetéből fakadóan tyúk. És tyúkeszű.

Ha kismacskát raksz alá, azt is elfogadja sajátjaként. (Nem vicc.)

2022. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Komolyan?? Akkor valószínűleg az lesz a sorsa hogy irány a keltető, még jó hogy 2 utcára van😅 aztán sötétedés után szépen kicserélgetem a kotlóalját. Ja meg irány venni indítót nekik
2022. máj. 9. 07:51
 7/29 anonim ***** válasza:
nem gondolod rosszul kéredző. Ha bizonyos időn belül nem kelnek ki a tojások, otthagyja őket a kotló. És nem, nem feltétlenül fogadja el más csirkéjét: nem egyszer láttam hogy agyonverte azt a csirkét amelyik nem az övé volt. Szóval nem olyan hülyék mint amilyennek be akarja állítani az ötös. Ami a macskát illeti: olyan oroszlán is volt amelyik tutujgatott zsákmányállatot (gazellát). Ettől a maradék ötezer oroszlán lazán felzabálta volna.
2022. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

5. vagyok

Jaj 7., kérlek áruld már el, hány éve foglalkozol állattartással?!

Persze, ha a saját, pár napos mondjuk sárga csibéi közé beraksz 2 nap múlva egy feketét, azt akár simán agyon is verheti.

Ha viszont azt teszted, amire a kérdező készül - vagyis hogy egyik este alácsempészi a csibéket a tojások helyére - abból semmit nem fog fel, tekintve hogy már 10 napja kotlik, nem tegnap kezdte.

2022. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Elárulom: harminc éve, elsősorban baromival.
2022. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
*baromfival.
2022. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!