Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem nyilik ki a kis csirke...

Nem nyilik ki a kis csirke szeme. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap delutan kelt ki az utolso kiscsikre a tojasbol aki vmiert csukott szemmel jott ki a tojasbol. Kotlo alatt keltek (10en) de tudni kell h nem levagasi celbol tartjuk oket csk mint haziallat. Lili tyukokrol van szo. Van olyan rendellenesseg hogy csukva marad a szeme vagy esetleg kenjem vagy kamillazzam a szemet? Tegnap nagyon gyenge volt nyilvan mivel nem regen kelt, ma mar tudott menni de egyertelmu h szem nelkul nem hagyhatom. Nagyon szeretnem ha megmaradna, es ha tudnek rajta segiteni.
2022. máj. 24. 07:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Csak a kammilás borogatás van. Próbáld vattával áztatni pár percig, ha kell ismételd meg egy óra múlva amig ki nem nyílik neki.
2022. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla szárít, nem ajánlott borogatni, amúgy sem érsz el vele semmit, mert nem a csipától van összezáródva a szeme. Fejlődési rendellenesség, így az is lehet, hogy nem fejlődött ki a szeme.
2022. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Állatorvos nem játszik?
2022. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom hogy felenk hogy fogadnak ha beallitanek egy alig 18 oras csibevel de eppen eltudnek menni vele megnezetni. Akkor a kamillas borogatast hagyjam is? Ha nem sikerul kinyitni a szemet engedjem el, es ne is probaljam felnevelni? Nyilvan az anya nem fogja etetni meg itatni igy azt nekem kene, csk annyi h iskolas vagyok es ma pont miattuk nem mentem be suliba (amit nem banok mivel ok az elso kis csipieim es imadom oket)de holnap sajnos mennem kell igy magukra maradnak.
2022. máj. 24. 12:26
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha ilyen rendellenessege van akkor szegennyel nem tudok mit kezdeni? Megszakad a szivem annyira eletrevalonak tunik csk nem latja az etelt meg az anyjat. Sajnalom:((
2022. máj. 24. 12:28
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz tenni semmit érte. Sajnálom!
2022. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Akkor etesd. És hívd fel az állatorvosit, kérdezd meg mit tudsz tenni, nem kell ezért elmenni.
2022. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg ugy latom mintha nem lenne szemgolyoja de delutan megmutatom mamanak o jobban ert hozza, hatha rosszul latom es szet tudja nyitni neki. Hogy tudnam etetni? Allatorvos 4tol rendel megcsorgetem oket, biztos hulyenek fognak nezni de 100x fontosabb a csirke ugyhogy leszarom. Tehat az etetes... Csirke etetesrol videot nem talalok csk ahol maguktol esznek. Az ivast megoldom az egyszerubb. Ha az elkovetkezendo 2 hetet kibirja csak delutani etetesekkel akkor egy igazi hos utana nyaron csk az ove leszek onnantol egyszerubb. Koszonom az eddigi valaszokaat
2022. máj. 24. 13:38
 9/21 anonim ***** válasza:
Mit mondott a mamád?
2022. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Megitattuk kamillaval mert abbol ivott, de napokon belul el fog aludni ugyanis nincs szemheja es alapbol csk az egyik oldalt van szeme... Bevallom oszinten folyt a konnyem rendesen.
2022. máj. 24. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!