Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy kell csirkét vágni?...

Hogy kell csirkét vágni? Elejétől a végéig?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik egy ilyen dolog, milyen lépései vannak? Onnantó kezdve, hogy ott állunk egymással szemben és kezemben a kés egészen odáig, hogy szürcsölöm a húslevest?


Hogy kell magát a vágást megtenni? Mire kell figyelni közben?

Miután kimúlt a jószág, mik a következő lépések? Tisztítás? Melyik testrészek felhasználhatóak, és melyikek nem?



2022. szept. 29. 11:12
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Nyugalom, nem terveztem a közeljövőben csirkét vágni, majd ha eljön az ideje, akkor ennél alaposabban is utánanézek:D

És nem jelentkeztem a KFC-be, ez az első kérdésem ebben a kategóriában, nem vágom a helyi közösség dolgait:D


Köszi a hasznos válaszokat amúgy:)


Nagyanyám azt mondta, hogy "hát olyan nincs, hogy fej nélkül elfutkosson. Ha ez megtörténik, az azt jelenti, hogy nagyon béna az ember aki vágta, hisz azt fogni kell." :D Ennyivel kommentálta azt az esetet is, amikor egy kakas vagy fél évig élt még a lefejezése után:D

Csak sajnos nagyim elment, úgyhogy őt már nem tudom megkérdezni, pedig ő aztán elsőkézből tudta..:/

2022. szept. 29. 12:59
 12/51 anonim ***** válasza:
20%
Felveszed a kamerával mondjuk fullHD 25p-ben, betöltöd az Adobe Premiere Pro-ba, megvágod, kiexportálod. Ennyi.
2022. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
34%

"Csak sajnos nagyim elment, úgyhogy őt már nem tudom megkérdezni, pedig ő aztán elsőkézből tudta..:/"


Ezért kellett volna figyelni a nagyit, hogy aztán később ne legyen kérdés. Csak hát a modern világban, mindig mással vagyunk elfoglalva.

2022. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

13, hát na. nagiynak akkor voltak (addig) csirkéi amíg én kb 10 éves voltam. Meglepő módon nem mutogatta hogy csinálja, meghát persze nyilván nem is érdekelt.

De most (innen a panelből) nagyon álmodozok egy nagyjából önellátó életmódról... De már 28 vagyok, szóval majd' 2 évtized telt el az utolsó családnál lévő csirkéhez képest.


Egyébként miért kell leforrázni? Ez annyit tesz, hogy belemártom lobogó vízbe, vagy elég ha leöntöm vele?

2022. szept. 29. 13:18
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként miért kell leforrázni? Ez annyit tesz, hogy belemártom lobogó vízbe, vagy elég ha leöntöm vele?"


Azért hogy könnyebben lejöjjön a tolla. Igen, nagyjából annyi, hogy vizet forralsz, és belemártod a kopasztani való állatot. Majd a forró víztől felpuhult tollakat szépen letépdesed róla.

2022. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy már senki nincs az ismerősi körödben aki még foglalkozik ilyesmivel? De most látom hogy hogy panelban élsz, szóval ott ez nem lesz ám olyan egyszerű.
2022. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

16, nem, eleve a főváros agglomerációjában nőttem fel, a nagyi is ott élt a környéken, de kb ennyi, senki más nem tartott az ismerősi körben baromfit.

Aztán ahogy az lenni sozkott, a fiatalok beköltöznek a városba a gyorsabb élet, több munka- és szórakozáslehetőség miatt.

Aztán... ahogy az lenni sozkott, a gyermekvállalás előtt állókban megjelenik a vágy egy nyugodt, csendes, kertes közegre:D

De nembaj, mert látom, hogy pl anyám meg megint a városba vágyik, hogy ne kelljen ingáznia ha intézni akar valamit, ne kelljen éjjel fél1re hazaérnie, ha színházba megy este Pesten...:D


A körforgás..:D

2022. szept. 29. 13:55
 18/51 anonim ***** válasza:
92%

"De nembaj, mert látom, hogy pl anyám meg megint a városba vágyik, hogy ne kelljen ingáznia ha intézni akar valamit, ne kelljen éjjel fél1re hazaérnie, ha színházba megy este Pesten...:D"


Na, pontosan ezért nem divat már a háztáji állattartás.

2022. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi így szoktuk:

5 literes flakonba (aminek alja, teteje le van vágva) berakjuk a csirkét, egy valaki fogja hátul a lábát meg a testét, a másik elvágja a nyakát, egy edénybe kivéreztetjük.

Forró vízbe mártjuk (egyszer a fejénél, egyszer a lábánál fogva), utána amilyen gyorsan és alaposan lehet megkopasztjuk, a lábáról lehúzzuk a papucsot (a sárga bőrt).

A pihetollakat óvatosan leperzseljük, majd langyos vízben áztatva még kiszedjük belőle a tokokat, meg ami toll esetleg benne maradt, meg lekaparjuk a megperzselt pihetollakat. Eközben a lábakat, püspökfalatot és a fejet levágjuk, a lábakról a karmokat és az esetleges sebeket is levágjuk.

Hideg vízben bontjuk szét, ehhez először a nyaka és mellkasa találkozásánál bemetszést ejtünk, kíhúzzuk a nyelőcsövet a nyakából és megcsomózzuk. Utána fejjel alá fordítjuk és valahol a kloákája és szegycsontja között megvágjuk keresztirányban, óvatosan végigvágjuk csonttól csontig vigyázva hogy a bélbe ne vágjunk bele. Egy kézzel megfogjuk a csirkét, másik kézzel benyúlunk, a belsőségeket elválasztjuk a bordáktól (hártyák tartják csak oda őket), megfogjuk a szívet és májat, majd óvatosan kihúzzuk, ezzel együtt már a többi belsőség is ki fog fordulni belőle a vízbe. A fenekénél maradt lifegő zsíros bőrt a kloákával együtt levágjuk a csirkéről. Kivesszük a tüdejét is, majd a csirkét külön tiszta vízbe áztatjuk a lábakkal együtt.

Visszatérünk a belsőségekhez: az epét óvatosan levágjuk a májról, a máj a szívvel együtt mehet ázni a csirke mellé, az epét nem használjuk fel. A fehér májat és lépet levesszük a belekről, ezeket beáztatjuk. A zuzáról lekaparjuk a zsírt, felvágjuk, a tartalmát kidobjuk, majd a zsír és zuza is mehet ázni. A kloáka alatt maradt bőrt levágjuk, ez is mehet ázni. A maradék belsőségek mehetnek a tyúkoknak/disznónak, el lehet őket ásni...stb.

Amiket beáztattunk lecsöpögtetjük és máris konyhakészek.

Remélem nem hagytam ki semmit :D

2022. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Nyami:D Köszi a részletes leírást:) Egyrészről nem hangzik rocket-sciencenek, másrészről meg azért látszik, hogy nem árt hozzá a sok gyakorlás:D
2022. szept. 29. 14:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!