Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy kell csirkét vágni?...

Hogy kell csirkét vágni? Elejétől a végéig?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik egy ilyen dolog, milyen lépései vannak? Onnantó kezdve, hogy ott állunk egymással szemben és kezemben a kés egészen odáig, hogy szürcsölöm a húslevest?


Hogy kell magát a vágást megtenni? Mire kell figyelni közben?

Miután kimúlt a jószág, mik a következő lépések? Tisztítás? Melyik testrészek felhasználhatóak, és melyikek nem?



2022. szept. 29. 11:12
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

"Na, már csak egy csirke kell XD Nyilván, életemben nem fogtam még a kezembe ilyen jószágot, szóval ha eljön az ideje, lesz egy kedves ismerkedési időszak, amikor közelről nézegetjük egymást"


Persze idővel mindenbe bele lehet jönni. Itt már csak az a kérdés, hogy anyagilag megérné-e a sok kísérletezés. Vagy még a mostani árakkal is olcsóbb lenne ha ezentúl is boltból vásárolnál bontott csirkét.

2022. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Hááát az a helyzet, hogy klímaszorongók vagyunk. Az asszony nem eszik húst az ökológiai lábnyoma miatt. ha magunknak termeljük meg, egyrészt tudjuk mi van benne, másrészt meg elmondhatjuk, hogy fenntartható. Már persze ha a takarmányt is megoldjuk:D

Meghát a bolti csirkének nem sok íze van, bár nagyon ritkán ettem tanyasi csirkét, azisigaz.


De amúg ynagyjából mennyi egy csirke felnevelése? Mármint pénzben. Nyilván körülbelül, nem kell pontosan.

2022. okt. 4. 17:03
 43/51 anonim ***** válasza:
0%
Sok szerencsét a kézzel meg napelemen töltött villanycuccal takarmánytermesztéshez!
2022. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

"De amúgy nagyjából mennyi egy csirke felnevelése? Mármint pénzben. Nyilván körülbelül, nem kell pontosan."


A jelenlegi árakat nézve az is van annyi, mint ha konyhakészzen vennéd meg. Sőt!

2022. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Igazából az nem baj, ha nem spórolunk rajta. Ha szignfikánsan drágább lenne, az mondjuk problémás lenne... de igazából tojást is adnak, amit érdemes hozzászámolni az árához.
2022. okt. 4. 17:17
 46/51 anonim ***** válasza:
60%

"Sok szerencsét a kézzel meg napelemen töltött villanycuccal takarmánytermesztéshez!"


Tudom hogy boltba menni egy falusinak kényelmesebb, de akinek elvileg van rá lehetősége, az miért ne termelhetne? Hiszen ezzel is csak a városinak jutna több.

2022. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

"Ha szignifikánsan drágább lenne, az mondjuk problémás lenne"


A kérdésedből kiindulva, biztos nem lesz könnyű a tanulási folyamat. Aminek a vágás csak egy része, hiszen addig fel is kell nevelni.


"de igazából tojást is adnak, amit érdemes hozzászámolni az árához."


Ha rosszul tartják akkor tojáshozam se lesz.

2022. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

47, nyilván az a cél, hogy jól csinálja az ember. Mint írtam, nem most fogok nekikezdeni még, szóval van még időm tanulni, ráadásul úgyis a gyakorlatból tanul többet az ember.

Ne írjunk már le valakit csak azért, mert egy tanulási folyamat legeslegelső lépcsőfokán áll... Vagy más talán ezzel a tudással született? Kétlem..

2022. okt. 4. 17:36
 49/51 anonim ***** válasza:

"Ne írjunk már le valakit csak azért, mert egy tanulási folyamat legeslegelső lépcsőfokán áll... Vagy más talán ezzel a tudással született? Kétlem.."


Ebben igazad van, de én akkor sem vagyok biztos hogy erre a tanulási folyamatra, a "gyakori kérdések" a legalkalmasabb. Igen, van ami itt is könnyedén megválaszolható. De ez, már nem biztos.

2022. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
49, megnyugtatlak, lesz ennél komolyabb forrás is amire támaszkodni fogok.
2022. okt. 4. 17:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!