Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk. Megéri tartani, esetleg...

Tyúk. Megéri tartani, esetleg valakivel társulni(nincs udvar jelenleg)? Kb heti 15 tojás kellene.

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 15:18
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
36 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Hol tartasz ennyi tyúkot udvar nélkül? Egyébként megéri, de heti 15 tojáshoz legalább 18-20 tyúkot érdemes tartani, ami azt jelenti, hogy kb. 26-28-at kell vásárolni, mert biztos, hogy lesz bennük kakas és az is nagyon esélyes, hogy nem csak egy. Nyilván gondolni kell arra is, hogy a kakasokat le kell vágni, elajándékozni és hasonlók, tehát mindenképpen kell udvar.
2022. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Max, ha valaki szívességből átengedi neked az udvara egy részét. Bértartással szerintem már nem éri meg, főleg kis tételben.
2022. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Udvar nélkül nem hiszem.

Ketrecbe beltéren marhabüdös, és a tojás minősége is bóvli lesz, a csirkék meg betegek.


A bolti 3-mas kódú (ketreces) tojás minőségét gyógyszerekkel meg különféle "szupertápokkal" sikerül hozni.

Mi sosem veszünk abból!


A legjobb tojásteszt a Vegeta!

Csinálj egyszer vegetás tojásrántottát a ketrecesből (3mas kód) meg próbáld ki ugyanezt a bio tartásmódúval (0-ás kód)


A hármas kódúnak hal íze lesz! A nullásnak nem!

2022. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Kell nekik fedett, zart hely, alajuk szalma, egy ulo, taplalekkent kukorica (meg mindenfele maradekot megesznek, naponta egy kis zold), viz. Neha tojashej osszetorve, amibol potolhatjak a mesz-szuksegletuket. Nalunk nagyjabol ennyi volt. Annyira nem nagy kunszt tartani, de ha esetleg kesobb vagni akarod, erdemes fiatalon. Az oreg tyukok max. huslevesbe jok. Szerintem a tyuk annyira igenytelen joszag, hogy talan nem veszteseges a tartasa kis mennyisegben.
2022. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Majdnem naponta tojnak, igy heti 15 tojas megvan 5 tyukkal is.
2022. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Fény nélkül nem tojnak... Ne felejtsétek el!
2022. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs saját udvar szerintem nem. Nekem van udvar, van 150 tyúk, nyáron naponta 80-120 tojás, de még így is meggondolom érdemes e lesz lecserélni jövőre őket. Nem csak a tyúkoknak kell a hely, hanem a gabonának, kukoricának. Valahonnan zöldet is kell adnod nekik, kapirgálniuk is kell és a ganét is valahova ki kell hordani, felkaparni a talajt és cserélni alattuk ha nem szeretnél tetveket és egyéb lakókat.
2022. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
#5 Féligazság. Telente kevesebbet tojnak, de az is sokat számít, hogy kapnak-e tojótápot.
2022. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Azt ne mondd, hogy panelban akarsz te tyúkokat tartani
2022. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Anyagilag semmiképpen sem éri meg... Főleg, most nem, mikor 15000 forint lett a takarmány mázsánkénti ára, de sok helyen már a húszezret súrolja!

2 éve volt 5000 forint a takarmány (kukorica, búza) ára!

Nekem van 26 tyúkom és ilyenkor már csak napi 3 - 4 tojás van! Tavasztól persze napi 20 tojás is simán van, olyankor el is szoktam adni belőle.

Gyakorlatilag, ebbe születtem bele! 14 éve foglalkozom egyedül a pipikkel, mikor meghalt a nagymamám.

Anyagi hasznot remelj tőle, mert az nincs!

Maximum akkor lehet belőle minimális hasznos, ha van saját földed mondjuk kukoricával és búzával bevetve, amin valakivel osztozol, ő cserében műveli és ad neked ingyen takarmányt! Így esetleg megéri!

Bár, így sem nagyon, mert a kukorica - búza kombón kívül bizony szükséges nekik vitaminokat adni, én rendszeresen tápot is adok nekik!

Továbbá, telente jönnek a járványok, betegségek, amiért kénytelen vagy megvenni a drága antibiotikumokat!

Szóval, nem olcsó mulatság, de én sosem fogom abbahagyni, mert imádok velük foglalkozni! Dísztyúkjaim vannak sok - sok fajtában! Van olyan fajta, aminek darabja 8 ezer forintot ér!

Bátran kérdezz privátban, ha szeretnél!😊

2022. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!