Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitől kopaszodik a baromfinak...

Mitől kopaszodik a baromfinak a nyaka?

Figyelt kérdés
Van 14 darab tyúkom és két kakasom. Májusban hoztan őket előnevelten. Van kendermagos és vörös. Nincsen velük amúgy semmi gond. Szépen tojnak meg esznek isznak párosodnak. Éjjel zárt helyen vannak bezárva és kakaslètrán alszanak együtt. Szép testesek ,de valamiért a nyakuk első felén igencsak megritkult a tollazat. Nagyjából a gigájuknál. Látott már itt valaki ilyet? Amúgy kukoricát, tápot, zöldet és konyhai maradékot kapnak.
2023. febr. 6. 19:47
 1/4 anonim válasza:
92%
Én rendszeresen szoktam ilyet látni, nekem nincs tyúkom, de a szomszédságban sok van és némelyiknek ilyen a nyaka. Sajnos azt nem tudom, mitől kopaszodik nekik, viszont elég gyakori.
2023. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Lehet ahogy vakarják magukat kijön ott a toll vagy ahogy a mama közösül velük kitépi a tollukat.
2023. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

2 kakas sok, egyet vágj le!


Lehet, hogy azok tépik ki.

2023. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha észreveszed, hogy a baromfiak nyakán kopaszodás figyelhető meg, akkor az több okból is adódhat. Az egyik leggyakoribb ok a túlzott tolltépés vagy más tollkárosító tevékenység, amelyet a baromfiak gyakran egymás ellen alkalmaznak a területen való dominancia érdekében.


Ezenkívül a baromfiak nyakának kopaszodása a rovarok, például atkák és tetvek jelenlétének következménye is lehet. Ezek a kártevők a baromfi tollába bújva táplálkoznak, és irritációt okoznak a bőrön, ami kopasz foltok kialakulásához vezethet.


Végül, az alacsony minőségű vagy hiányos táplálkozás is okozhatja a baromfiak nyakának kopaszodását. A megfelelő mennyiségű és minőségű takarmány hiánya vagy hiányossága hozzájárulhat a tollak alultápláltságához, ami káros hatással lehet a tollak növekedésére és az egészséges bőr fenntartására.


Ha észreveszed, hogy a baromfiak nyakán kopaszodás jelentkezik, akkor ajánlott megvizsgálni őket a fenti okok kiküszöbölése érdekében. Ha továbbra is fennáll a probléma, érdemes keresni egy állatorvosi szakember segítségét

2023. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!