Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kell adni a baromfinak...

Mit kell adni a baromfinak enni, hogy tojjon?

Figyelt kérdés
Értelmes választ pls!!!

2013. nov. 24. 13:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és Bio Ételt mondjatok!
2013. nov. 24. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Kukoricaszemeket.
2013. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Előrebocsátom, nem vagyok állattenyésztő. Azt a keveset, amit tudok, onnan tudom, hogy láttam, anyukám hogyan bánik a baromfival. (Először is hat hónapos kora előtt nemigen fog tojni.) A búzát, az őrölt kukoricát imádni fogja.(Az Ön esetében tehát bio alapanyagra lesz szükség). Bizony, a minőségi eredményhez, minőségi alapanyag kell. Mindig legyen friss ivóvize! Gondoskodni kell a mész utánpótlásról: anyu a tyúk tojásának héját péppé zúzta, így az állat azt a meszet hasznosította, amit ő maga termelt. Néhanapján mezőgazdasági boltban vásárolt anyagot is használt. Hogy milyen - bio gazdaságnak megfelelő,- ilyen jellegű termékek vannak, azt nem tudom. A minőségi állattartás része a jó elhelyezés is. Mindig legyen száraz és tiszta az állat helye, a kinti "kifutója" is. A védett helye (pihenő- és tojóhelye) is legyen száraz, tiszta, a tojóhelye szénával bélelt, a helyiség legnyugodtabb részén, szél- és fagymentes. Ha szükséges, kapjon az ivóvizében oldódó vitamint is (annak jele van, hogy szüksége van rá pl.: hullik a tolla)!
2013. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Azt elfelejtettem megírni, hogy anyu rendszeresen kimeszelte klórmésszel a baromfiak zárt helyét. (Mindig hófehér volt az ólak fala.) Ezzel is megakadályozta, hogy az állatoknak parazitáik legyenek. Ennyi az össz' "tudományom". :)

Szerintem, internetes szakoldalakon, vagy szakkönyvekkel többre menne. Sok sikert kívánok!

2013. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tyúkok esetében ahhoz, hogy jól tojjanak alapvetően két dologra van szükség. Az első a megfelelő mennyiségű és MINŐSÉGŰ fehérje bevitel, a második az, hogy meglegyen a napi kb. 16 óra világosság, ugyanis az ivari ciklusuk nagyon nagy mértékben függ a világos órák számától. Ha bio takarmányt keresel, akkor gondolom szemest akarsz etetni. Ez esetben csak a kukorica és búza édes kevés, mivel kevés és hiányos a fehérje tartalmuk. Ezen az oldalon elég jól leírják, hogy a különböző szemes takarmányoknak milyen tulajdonságai vannak (egy könyvből másolta ki), nem ragozom bővebben, elég annyi, hogy napraforgóra és/vagy szójára, valamint kálcium kiegészítésre mindenképpen szükség lesz.


[link]


Kiegészítőnek mindenképpen javaslom az almaecetet, ami nagyon jó hatású, többek között a kokcidiózis megelőzésére is használható. 1 liter vízbe 1 ml almaecet kell.


[link]

2013. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm midnenkinek!
2013. nov. 24. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!