Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tudnám elkerülni, hogy...

Hogyan tudnám elkerülni, hogy ne csapjon le többször egy ragadozó madár a tyúkjaimra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van öt darab házi tyúkom, abból egy kakas, a többi tyúk. Áprilisban lesznek két évesek, már tojást sem tojnak annyit, mint anno egy éves korukban. Én igazából úgy állok hozzájuk, mint más ember a kiskutyájához. Szeretgetem őket, adok nekik jobbnál jobb csemegéket, de persze csak olyat, amit elbír a begyük.

A lényegre térve:

Mindenféle tyúkunk van. Házi tyúk, törpe selyemtyúk, törpe cochin. A házi tyúkok viszont külön vannak a törpéktől.

A Nagyoknak (azaz házi tyúkoknak) van egy nagyobb "ketrecük", benne az óllal együtt. 14-15 óra körül szoktuk kiengedni őket az udvar egyik részére, de persze a ketrecbe bármikor bemehetnek. (Az udvar másik felében a törpék vannak)

Mint írtam, ők már két évesek, semmi gond nem volt eddig. Róka volt már, de nem okozott nagyobb gondot, patkányokat pedig a macsek megfogja.

Minap, kiengedtem a tyúkokat 14 óra felé az udvarra, és pár órával később mikor kimentem hozzájuk, az egyik fehér tyúkom a Nagyok közül holtan feküdt. Rengeteg tolla kihullva/kitépve. Az oldalából is hiányzott egy darab. Nagyon sajnálom szegényt, szörnyű haláltusája lehetett. Ő volt az egyik azon kevesek közül, akik még rendszeresen tojtak. Ez múlt hét pénteken történt. Ehhez fogható sosem esett még meg, amióta tyúkot tartok.

Én héjára gyanakszom, de bármi lehetett, ami hozzá hasonló.

Aztán most azóta, amióta ez megtörtént, amíg kiengedem őket az udvarra, mindig mellettük vagyok, figyelem őket.

Viszont a mai nap, semmi előrelátható jel nélkül, a Nagyok elkezdtek kárálni, majd mikor odanéztem feléjük, egy nagy szürke madár szállt el onnan. Hálisten senki sem sérült meg a tyúkok közül. Elég bokros az udvar ahova ki vannak engedve, volt hova elbújniuk, és a szomszéd kutya is ott volt egy köpésre a kerítés túloldalán.

Van egy kutyusunk, de ő nagyon öreg már, és le van választva mindkét tyúkudvarról egy saját udvarra. Elég szelíd is, egy ekkora madárra sosem támadna rá.


Mit tudnék tenni az ellen, hogy ne történjen ilyen többet?

Van rá megoldás?

Esetleg madárijesztő?


Köszönöm szépen.



2023. márc. 6. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyobb volt, akkor héja, ha kisebb, alig nagyobb egy rigónál, akkor karvaly volt. De az lényeges az is, hogy a karvaly nagyon vasmerő, mellettem és alacsonyan repült, mikor rigót akart fogni. Inkább héjára tippelek. De nem madárijesztő kell ide, hanem apró lyukú háló mindkét tyúkudvar fölé. A raschel háló (árnyékoló) is jó. Nem kell sajnálni rá a pénzt.
2023. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Be kell a tyúkudvar tetejét is drótozni.
2023. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Fiatal kutya, egy jó terelőösztönű pulit pl. nagyon hamar meg lehet nevelni arra, hogy a tyúkot ne csipkedje meg, viszont ahogy most is láttad a madarat, pár alkalommal legyél ott, és USZÍTSD a kutyát. Nagyon hamar megtanulja, hogy ha távolról is lát olyan madarat, akkor rohan, ugat, kerget, rá nem fog rátámadni a héja.


Persze egyszerűbb a drót.

2023. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1%
"öt darab házi tyúkom, abból egy kakas" Nesze neked gender!!!!
2023. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
4! Te nagyon okos! Az állatfaj NEVE az,hogy házi tyúk. Azon belül van tyúk és kakas. Tetszikérteni?
2023. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Háló a tyúkok fölé
2023. márc. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk sajnos.Én is azt javaslom,hogy tegyetek hálót a tyúkól fölé.
2023. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy látszik, a hálós megoldás lesz a legjobb. Bevetem a közeljövőben.

2023. márc. 7. 21:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van kakas, akkor az megtámadja és elüldözi.
2023. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindig a kakas határozottságán múlik. Igazi bátor kendermagos kakasunk volt, na az úgy megrúgta a héját, hogy az jajgatva menekült. DE azért mindenképpen drótozd be a baromfiudvar tetejét.
2023. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!