Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúltartással foglalkozom...

Nyúltartással foglalkozom hobbi szinten elég hosszú ideje megszakításokkal többször is abbahagytam a tartásukat a szúnyogok által terjesztett vírusok miatt. A részletek lent?

Figyelt kérdés
Nyúltartással foglalkozom hobbi szinten elég hosszú ideje megszakításokkal többször is abbahagytam a tartásukat a szúnyogok által terjesztett vírusok miatt (megcsípi őket és a csípés feldagad mint egy kisebb labda ez az egész testükön). Az utolsó nagy nyúl vásárlásomat 8 éve (voltak még kisebbek) csináltam több fajtát szereztem be Magyar óriás, Lepke, Újzélandi stb öreg bácsiktól a faluban és rendes tenyésztőktől. Észrevételek, jegyzetelés, szelektálás és egy nagy adag szerencse segített hogy 4 olyan anyát kitenyésszek (nem 1ső fokú rokonok mégis ugyan úgy néznek ki XD) akik immúnisak a szúnyogkorra. Viszont szükségem lenne egy új bakra vérfrissítésnek ehhez lenne szükségem tanácsra, a bak fajtája amit nem tudok és az hogy mennyire dobna ez vissza a munkámban, vagy ha maradnék saját baknál az mennyire vezetne korcsosuláshoz?

2014. jan. 28. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szaporítsd úgy nyuszikat, hogy nem ismered a fajtájukat, meg úgy eleve nem sokat tudsz róluk..legalábbis gyanítom, mert létezik oltás a szúnyogok által terjesztett vírusra, de Te ezzel se nagyon vagy tisztában, úgy látom, pedig elég elterjedt:s
2014. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk oltatni kellene őmet, akkor nem lenne gond a myxomatózissal.
2014. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Érdekes felfedezés ,az ellenálló fajta a szunyoggal . Soha nem hallottam hogy ilyen is van. Oltás az van ,tudom elég drága. Ha sikerült kitenyészteni akkor szabadalmaztasd.
2014. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

a kérdező vagyok

az elsőnek: Nem tudom hány éves és azt sem hogy mióta foglalkozol nyulakkal, de tegyünk valamit tisztába: én fogyasztásra tenyésztem őket nem gyönyörködni benne, tudok az oltásról de ennek a tenyésztésnek kifejezett célja egy a korral rezisztens faj kitenyésztése. Generációk óta tartunk nyulakat a családban akár fogyasztásra akár leadásra mindig megvolt a rutin hogy melyik fajtát melyikkel kell pároztatni hogy erős és gyors fejlődésű legyen az alom én ezeket a dolgokat vittem tovább, szóval kikérem magamnak hogy nem tudok sokat a nyulakról nem tudom mióta tartozik az általános műveltséghez a beltenyésztésből fakadó korcsosulás vagy a legellenállóbb fajta keresése. Nem tudom te emlékszel e arra az időre amikor nem kellet oltogatni a nyulakat sem gyógyszerezni hogy szépek legyenek de én igen.

2014. jan. 29. 18:28
 5/13 A kérdező kommentje:
második remélem megfelelő volt számodra is az a válasz amit az elsőnek adtam! és amúgy sem ez volt a kérdésem
2014. jan. 29. 18:30
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet,hogy generációk óta foglakoztok a nyulakkal,meg tapasztalatod is van,de hogy totál hülyeségeket írkodsz a témában,az biztos.
2014. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 akosakiraly válasza:
31%

Kedves kérdező! Na látod? ezért nem éri meg bármiféle kérdést feltenni itt. Egyszerően sose kapsz épkéz választ csak olyat amivel felidegesíted magad, vagy valami orbitális nagy baromságot. Én azt mondom hogy keress fel több tenyésztőt, olyanokat akiknek kicsit több ismeretük van a témával kapcsolatban, nem úgy mint ezeknek a gyökereknek.

[link]

Ezen az oldalon sok olyan gazdát találsz akik pont azért vannak hogy megmutassák azt, hogy ők hogyan, miként dolgoznak, hogy hasznos információkkal, lássanak el. Sztem van közöttük nyúltenyésztő is, bár nem néztem meg.

2014. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kajtár Máté válasza:
21%
Én is írtam ki kérdést csak hüjeséget irtak és csak fülhuztam magamat a sok barom miatt aki még lehet hogy életébe nyulat sem látot.
2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő válaszokat!
2014. jan. 31. 20:09
 10/13 anonim válasza:
0%
Továbbkérdezhetnék? Tavaly volt nekünk 1 anya 7kicsi az összes megbetegedett, de egy kicsi túlélte rajta csak pár kiütés volt és szép lassan elmúltak. Azt mondják amelyik túlélte az már rezisztens lesz, akkor azt tovább tudja örökíteni? Te hasonló dologra gondoltál mikor írtad, hogy immúnisak legyenek a szúnyogra? Ez szerinted jobb jel vagy ez majd elválik mikor születnek újabb nyulak? Bocsánat, hogy továbbkérdeztelek, de engem is ez a probléma foglalkoztat a nyulakkal kapcsolatban.
2014. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!