Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Aki tart nyulakat mekkora...

Aki tart nyulakat mekkora ketrecben /fulkében tartja oket? Német tarka orias, pannon fehér nyulakrol van szo.illetve megéri e nyulakat tartani?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Minimum 80*80cm alapterületen, de minél nagyobb helyük van, annál jobb, főlgeg az óriásoknak nagy hely kell (ha ellenek, kétszer ekkora).


Illetve megéri e nyulakat tartani?

- Attól függ, miért akarod őket tartani. Élőként, húsként, vagy feldolgozás után szeretnéd őket értékesíteni?

- Takarmányt mind venned kell, vagy van saját földről széna/árpa?

- Őstermelőid van? Hol szeretnéd árulni? Vevőkör-igényt felmérted már?


Én nagyon kicsiben csinálom, inkább hobbi és a cél az, hogy ne legyen mínuszos. Az éves költségvetésemben most tartok +40.000 forintnál.


Nem gondolom azt, hogy jelentős anyagi kiegészítést adnának, ha elindulni szeretnék a hely és az alapállomány beszerzése kb. 200.000 forintnál kezdődik. Azt vissza kell keresni és utána kellene rajta nyereséget fogni.


Arról nem is beszélve, hogy reggel-este mindig van vele munka. Minden nap.


Állatszeretetből el lehet indulni 2-3 állattal, és ha van rá kereset, lehet belőle építkezni, de az anyagi gondokat nem hiszem, hogy ők meg tudnák oldani.

2023. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A megéri az szubjektív. Kinek mi éri meg? Én tavaly abbahagytam. Amíg tartottam,addíg sohasem számoltam,hogy a belefektetett idő pénz visszatérűl-e? Nyílván más,ha magadnak kaszálsz,vagy veszed a szénát. Magadnak termeled meg az eledeleket,vagy szinte csak táppal eteted őket. Eladásra,vagy csak evésre? Ha neked az egyik legegészségesebb hús fogyasztása a cél,akkor megéri. Én azért hagytam abba, mert nagyon korán kelek hajnalban és probléma volt az ellátásuk és mióta nem tartok,azóta a kártevőknek sem látom úgy a nyomát (egér,patkány),
2023. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!