Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeptember közepén vettem...

Szeptember közepén vettem 100db tyúkot. Rendesen, egy fűtött ólban laknak a hátsó udvaron, a kiserdőnk mellett. Tegnap reggelre csak 78db maradt. Ma az ól falát kibontottam, négy megtermedt patkány ott rágcsálta a 22db tojót🤦‍♂️. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A patkányokat hogyan nevelhetném meg?

Ilyenkor van valamilyen procedúra?

Köszönöm a Segítséget



Gazda



dec. 18. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Továbbá, a tyúkjaimat hová helyezzem át?

Minden ólunk el van foglava.

dec. 18. 16:05
 2/7 anonim válasza:
95%
Szerezz foxikat elkapjak a patkányokat eleg gyorsan
dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A patkányokat megnevelni???

Azokat rendszeresen irtani kell.

Jó reggelt.

Csak egyre többen lesznek.

Vagy vehetsz olyan kutyát ami patkányirtásra is alkalmas de hatékonyabb a méreg. Illetve mire az elkezd vadászni a patkányok tulszaporodnak.

És nem egyszer kell mérget kirakni hanem rendszeresen havni szinten többször.

Sosem tűnnek el örökre mindig lesz utánpótlás amíg lesz élelmük.

dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem gyanús ez a sztori. Nálunk sose bántotta a jószágokat a patkány, max a takarmányt dézsmálta. Még egy-egy tyúk hihető is lehet (bár ebben is kételkednék), de 22 tyúkot tuti nem patkány nyírt ki.

Amúgy én is küzdöttem velük, de már vagy 10 éve nem láttam egyet se. Én is mérgeztem őket, plusz a járatait beöntöttem olyan híg betonnal, amibe sok összetört üveget tettem. A kutya is nagyon jó. Nekem is van nagyon jó patkányozó kutyám.

dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is valószínüleg erre rá még róka, nyest vagy hasonló lesz a képben.

Vagy kannibalizmus. A tyúkok sajna ha vért szagolnak, frusztráltak vagy csak mert olyanjuk van, elkapják egymást is. 🫣


Más ragadozó, ha a feje befér, az egész állat bennt van, és szerintem ha a patkány befér, ezek is.


Kutya nem ártana, meg az ólat átnézni, hogy hol járnak be.

Se ásni, se rágni, se fenntől beugrani ne tudjon semmi.


Addig is, aludjanak a tyukok ketrecben, az ólon belül. Jó tömött, kislukú ketrec, hogy ne másszon bele semmi.



Illetve valamit ami nyugtatja őket, és sérült, szekált egyedeket elkülöníteni, mert a többi tyúk széttépi.

dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*tömöttet a ketrec szövésére értem, nem az egyedek számára.
dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a patkány fogja meg őket. :). Az max a tetemmel szórakozott már csak.
dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!