Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet e otthon tojásból...

Gabesz077 kérdése:

Lehet e otthon tojásból csirkét keltetni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még mem értek hozzá, de szeretnék belevágni a baromfi tartásba (család részére, nem eladni) és az érdekelne, hogy ha nincs semmi segédeszköz a keltetéshez akkor lehet e keltetni, és ha igen, hogy, és mikor?

febr. 15. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Segédeszköz nélkül nem tudom. Nagymamámnak van keltetőgépe, ő úgy szokott.
febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Keltetőgéppel. Anélkül nem tudsz megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat biztosítani a tojásnak.
febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Martin_ válasza:
100%

Laikuskent szerintem kelteto vagy legalabb tyuk nelkul nem fog menni. Elsonek ha nincs keltetod akkor akkor vasarolj tyukot es kakast.

Figyelj arra hogy kb 12 tyuk melle csak 1 kakas kell. Biztosits nekik helyet ahol el tudnak helyezkedni. Ha tojt es elult akkor ala tudsz tenni tojast amit jobb esetben kikelt. Vigyazz vele mert valszeg csipni fog mikor nyulsz ala... :D Semmikeppen ne bolti tojast tegyel ala de ez szerintem egyertelmu. Biztos van ahol laksz olyan takarmanyos akinek van csirke es ad el neked de ne olyant ami be lett hutve. / Bocsi a ekezetek miatt. :D

febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg a bolti tojások nincsenek megtremékenyítvem, azokat nem lehet keltetni
febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
4# Ezt mondd a 8-10 éves énemnek, aki kivette a tojást a hűtőből és berakta a plüsskacsa alá, és várta, hogy kikeljen. >:( :((
febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

2# "Keltetőgéppel. Anélkül nem tudsz megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat biztosítani a tojásnak."


Hát nagyanyám emlékszem, hogy gyerekkoromban hozott, és egyszer megoldotta gép nélkül. Igaz ő nyugdíjas volt, és egész nap volt ide ott ülni, amennyire emlékszem, becsomagolta lepedőbe, meg talán melegvizes befőttesüvegekkel melegítette, de kikeltek.

Később, amikor lehetett akkor kotlós alá rakta.

febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan tipik igénytelen magadnak termelős falu-falu helyről jöttként mondom, nálunk mindig keltetővel csinálták, szóval biztos van benne valami...🤔

#3 a kakas téma meg sztem nem real, nekünk volt mindig 2 kakas kb. 14 tyúkhoz, össze vissza minden fajta, meg kacsák is, és nem volt gond, nagyon sok kiscsibénk volt😻

febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Láttam egy filmet, amiben egy bolti fürjtojásból kikeltette a srác a fürjet, ezért szerintem lehet.
febr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!