Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Borjút ,tehenet tarthatok úgy...

Borjút ,tehenet tarthatok úgy hogy nem bántom?

Figyelt kérdés
Mindíg megvisel ez az egész téma ha valahol leölik a tehenet disznót.. én mindíg azt szerettem volna hogy legsen egy kis borjúm aki az enyém és nálam nő meg. De én nem bántanám és maximum a tejét fejném le. Elképzelni se tudnám hogy velem nő fel és bántsam. Van aki így tart tehenet? 29 L

2021. okt. 21. 09:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
De azt ugye tudod, hogy a tehénnek akkor van csak teje ha épp borja is van?
2021. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
7%

Persze! Senki nem kötelez ra, hogy old meg.

Az első meg hülyeséget írt. A tehénnek mindig van teje, ha tud legelni.

2021. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Tarthatod, csak drágább lesz mint egy kiskutya. Jóval drágább.


Senki nem mondta, hogy a teheneket bántani kell, megsúgom, hogy telepeken sem bántják őket... Nen véletlenül.

2021. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Ismeretem szerint nincs olyan jogszabály, hogy Magyarországon állatot kizárólag húsipari hasznosításra lehetne tartani. Ugyan valóban jellemző a haszon-állattartásnál (nevéből eredően) a gazdasági hasznosítás, ám ez lehet leölés mentes (gyapjúnyírás, tejfogyasztás stb.), de még így sem kötelező. Érdekességként jegyzem meg, hogy van aki madárpókot/óriáskígyót/szkolopendrát tart a lakásában.
2021. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Engem a tej sem érdekel annyira tehát nem akarok mindenáron hasznot 😀 de szeretném és úgy érzem ezzel legalább egy tehenet meg is mentenék így.örülök hogy nem leszólások jöttek ☺
2021. okt. 21. 09:38
 6/45 anonim ***** válasza:
89%

Nem maximum a tejét fejed le hanem az a minimum hogy minden nap reggel és este fejed. Ez az alap és még az etetés, trágyázás stb..

De gondolom ez egy szép álom. Mert ha láttál volna tehenet akkor tudnád. Nagyszüleimnek is régen voltak teheneik de nem emlékszem hogy bántották volna őket.

2021. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Hat mivel még sose volt tehenem ezert is kérdezem . Nyilvan nem úgy értettem hogy nem etetem hanem úgy hogy nem a húsáért tartom.
2021. okt. 21. 09:41
 8/45 anonim ***** válasza:
95%
Persze, nyugodtan tarthatsz, senki nem fog arra kötelezni , hogy megedd, vagy eladd. De a kettes butasàgot írt, addig nincs teje míg nem ellik.
2021. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%
Többet kéne, egy unja magát egyedül és szenved a magánytól!
2021. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk. Az üszőnek SOHA nincs teje. A tehénnek már legalább egyszer volt teje.


De az sem tart örökké. Körülbelül 10 hónapig adja a tejet, ez persze változó egyedenként és fajtánként, és csak is akkor ha borja van. Utána ismét ellenie kell, hogy tejet adhasson egy újabb 10 hónapig.


Tarthatsz bocit "bántás" nélkül persze. De ha egyedül lesz, magányos lesz. Ezek nem kutyák, akiknek van egy gazdájuk. Igénylik a társaságot. Illetve a személyiségük is eltérő. Valamelyik szereti az embert, még simit is kér, de valamelyik arrébb megy és nem foglalkozik vele vagy akár aggresszív.


Ez nem egy fekete-fehér, egyszerű dolog. És mi lenne ha kijárnál farmokra és megismerkednél előtte a tehenekkel? Nem ellened szólok, nagyon szép amit gondolsz, csak ez tényleg nagy felelősség :D Az állatért szólok.

2021. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!