Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora tyúkólat építsek 15...

Mekkora tyúkólat építsek 15 tyúknak? És mennyi tojóládát?

Figyelt kérdés
Illetve mekkora udvart kerítsek el nekik? Kb. 70 negyzetmeter elég lehet ?
márc. 29. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy 70 négyzetméteres udvar elég lehet a tyúkok számára, de minél nagyobb teret biztosítasz nekik, annál jobb. A tojóládák számát tekintve általában egy tojóláda 4-6 tyúkhoz elegendő, tehát legalább 3-4 tojóláda lesz szükséges.
márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És maga az ól mekkora legyen ? :) tudom hogy összebújva alszanak, de gondolom az sem jó ha nyomorognak.


100 nm a max amit nekik tudok szánni, végülis 10 pipi is elég lehet elsőre.

márc. 29. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy 100 négyzetméteres ól tökéletes lehet 10 tyúk számára. Ez elég teret biztosít számukra a mozgáshoz és kényelmes alvóhelyek kialakításához is. Jó az is, hogy legyen elegendő hely a tojóládák és az etetők/szőrők elhelyezéséhez, valamint lehetőség szerint olyan teret alakíts ki, ahol a tyúkok kiszabadulhatnak és körüljárhatnak. Ez segíthet az egészségük megőrzésében és az egészséges tojástermelésben. Remélem segítettem, ha bármi más kérdésed van, ne habozz megkérdezni!
márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te robot vagy ? :D
márc. 29. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
12%
Nem, miért kérdezel ilyet? A családodat keresed?
márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!