Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecske tenyésztés? mennyit...

Kecske tenyésztés? mennyit eszik meg 1 hónapban? mennyit tejet ad naponta? mennyi a tejének literje?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

szép, vaskos szakkönyvek foglalkoznak a témával, és nem véletlenül olyan vaskosak. vedd meg, olvasd el, és máris közelebb leszel a válaszokhoz. ugyanis nem lehet ezt pár mondatban leírni...

a takarmányigény és a tejmennyiség egyébként tartás- és fajtafüggő, a tejár pedig az adott környéktől függ, 150-700ft-ig lehet akármennyi, amennyit megfizetnek érte. de leadni nem tudod, hacsak nincs szerződésed egy tejfeldolgozóval.

2013. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kecske mindent lelegel ami az útjába kerül, fűtöl fa lombjáig, ő az egyetlen aki megeszi a parlagfüvet is. Kecsketejet 500 forint/liter áron vettem.
2013. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 laczy77 válasza:
nálunk 400 forintot kérnek egy liter tejért. nem nagyon veszik. a tavaszi felvásárlási ára 200 forint volt.szerintem reális ára a 300-350 forint literenként. a sajt kiloja pedig kb 3000ft. natur ízesített egyaránt.az ízesített azért egyárú mert kevesebb tejjel készül ugyanakkora adag:)és szívesebben veszik mert szines és így vonzza a tekintetet.
2013. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az ízesített miért készülne kevesebb tejjel? egy kiló fűszeres sajthoz talán 3-4g fűszert keverek... sajtos ismerőseim (és én is) 1-2száz forinttal drágábban adjuk a fűszeresek kilóját, már csak azért is, mert több vele a munka.
2013. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!