Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Menyi búzát eszik egy hónapba...

Menyi búzát eszik egy hónapba 10 tyúk (kb)?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy 2,5-3 kilós súlyú tyúknak naponta kb. 15 deka teljes értékű takarmány kell. Ez azt jelenti, hogy csak a kukorica vagy csak a búza nem elég, kevés és hiányos a fehérje bennük. A tyúkoknak a takarmányt 3-4 féle gabonából szokták bekeverni, a tyúkoktól és az évszaktól függően. Itt egy jó oldal ami segíthet. Ha tudod, hogy miből mennyit teszel bele, akkor ki fogod tudni számolni, hogy egy hónapban kb. mennyi kell belőle.


[link]

2013. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne búzában számolj, hanem takarmányban. Én így csináltam; 4-4,5 rész kukorica, 2 rész búza, 1 rész árpa, 1 rész napraforgó, 0,5 rész szója, + takmész. Az én tyúkjaim soha egyetlen gram tápot nem láttak, mégis végigtojták az évet, mínusz20-tól a plusz 40 fokig. Fontos, hogy az elejétől jól tartsd őket, és ha lehetőséged van rá, zöld mindig legyen előttük. (Az enyémek kijártak kapirgálni.) Egyetlen évem volt, amikor az építkezés miatt nem tudtam fiatalkorukban odafigyelni rájuk, és rögtön visszaesett a tojástermelés 55%-ra. Más években 70-80%-ot szoktak teljesíteni. Csak egy évig tartsd őket, a második évtől máár nem gazdaságos a tartásuk.
2013. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen darálva add nekik, önetetőben. Ha egészben adod, sok energiát elvesz az emésztés, nem lesz gazzdaságos a termelés. Udvarban tartáshoz a tíz tyúkhoz legalábbb egy kakast is számolj, jót tesz a lelküknek. Az állományod, meg a verebek durván havi 55-60 kiló takarmányt fogyasztanak.
2013. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálam 13 tyúk van, egy hónap alatt egy mázsa kukoricadarát beszippantanak
2013. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!