Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Disznóölésen alkalmazott e...

Disznóölésen alkalmazott e már valaki ilyen disznóölést?

Figyelt kérdés

Ez megtörtént eset, erős idegzetűeknek!


Vietnámi malacról van szó, és kalapáccsal fejbe veri, mielőtt megszúrná, azért, hogy elkábuljon.

Meg gondolom amíg még nagyon fickánkol ne follyon el felesleges vér.



2013. ápr. 3. 13:39
 1/5 anonim válasza:
A fejbelövéstől is csak megkábul sokszor. én is hallottam már olyat, hogy leütik és akkor könnyebb megszúrni persze.
2013. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kerdesedben meg is valaszoltad miert van ilyen.


Vietnamit nagyon nehez vagni. Egy nagy 300 kilos hizo hamarabb megvan mint egy vietnami

2013. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan te is a hiperállatvédők közé tartozol. Kíváncsi lennék szerinted milyen lenne az "ideális" disznóölési technika? Itt nem csak a gyors, és minél kevesebb fájdalommal járó szlogenre vagyok kíváncsi,hanem az eszközre is. Nem mindenkinek van otthon taglópisztoly vagy puska (ami engedélyhez van kötve).
2013. ápr. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont az lenne a lényeg, hogy egy állatnak minél hamarabb és minél jobban kifolyjon a vére.

Ezért szúrják meg háznál ma is a disznót, EU ide vagy oda.

Természetesen a nagyobb állatok (marha) esetében képtelenség lefogni az állatot, ezért taglózzák le előtte. A tagló lehet akár egy kalapács is.

A vietnáminál nyilván nem bíztak abban, hogy meg bírják tartani, azért vágták hókon.

Egyébként például a halat is jól fejbe kell vágni és kész. Nem értem miért kell ehhez erős idegzet?

2013. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pár éve mi is igy vágtunk hogy fejbeverük nincs ezen semmi akkor vettem részt igazán disznóvágásban igy azt mondtam kössük be a szemét
2013. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!