Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Segítség! Tyúkanyó egyik...

Segítség! Tyúkanyó egyik kiscsirkéjét bántja, akit most befogadtam, de hogy maradhat életben?

Figyelt kérdés
A kiscsirke csak 1 napos sincs.

2013. máj. 24. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Tápot szórsz le elé, vizet adsz neki. Csoportosan már 1 napos kortól önállóak. Ha van több fióka is, akkor ha azok szana-szét mennek, akkor cselezd ki a tyúkanyót és csend vissza a többi közé a fiókát. Lehet nem ismeri fel és újból befogadja.
2013. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adsz neki vízet meg kaját! És majd ha nagyobb lesz,berakod a többi közé!
2013. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat,most is itt van mellettem,adtam neki enni meg inni de csak pihen a kis dobozában és csipog,nem tudom mi lesz,remélem nem hal meg mert az anyja meg rendesen megcsipkedte még el is repítette szóval remélem felépül. Gondolom még vágyik az anyja után,de nem merem most visszarakni,a többi kicsi is folyton rálépett,az anyja még engem is meg akar támadni,nem hiszem el hogy így védi a többit,ezt a kis árvát meg nem...
2013. máj. 24. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Melegíts fel vizet öntsd egy palackba, a flakont pedig csavard rongyba és tedd a csibe mellé, hogy a hőmérséklete biztosítva legyen. Nem tudom tud e enni már önállóan, a csibéknél az evés kulcsingerét az váltja ki, ha meglátja a másik csibe (vagy akár a saját) lábujját. Ekkor jön nekik az, hogy hoppá, csipkedni kell a földet és nem leszek éhes :)
2013. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyós sokszor nevelt már kiscsirkéket az alábbi módon:

-infra lámpa vagy legalábbis meleget biztosított neki

-kukorica darával, párizsi darabokkal, rizzsel, főtt krumplival,főtt tésztával, túró, apróra vágott zölddel etette.( A zöldeket megfogta egy marékra, és ollóval vagy késsel apróbb darabokra vágta)

-A csirkék 2-3 hetes korába olyan helyre tette, ahol volt kapargatni való, egy kis széna vagy faforgács.

-Mindig volt a csirkék előtt egy tál, amibe víz volt, a közepén egy nagy kavics( ne tudja feldönteni)

Én csak 3 hetes korától nevelek egy kiscsirkét, de ő már korán apróbb bogarakat, gilisztát is kapott. Már egybe be tudja kapni a nagyobb gilisztákat, és néha az ujjamra is rátámad.(agresszív egy csöppet, lehet, hogy kakas lesz:))

2013. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fontos a fehérjében gazdag táplálék, amivel energiaszükségleteit és az állandó testhőmérsékletét biztosítani tudja.
2013. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már kicsit kezd hozzányúlni a vízhez,szerintetek jobb lenne ha egy nagyobb dobozba raknám?
2013. máj. 24. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj ha tud mozogni. Kéne neki egy infralámpa, az melegítené.
2013. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!