Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántja az egyik patkányo...

Miért bántja az egyik patkányom a társát? Mindkettő lány.

Figyelt kérdés
olyan fél évesek, együtt vettem őket, szóval kiskoruk óta együtt élnek, egy ketrecben ( ami egyébként jó nagy, szóval ezért biztosan nem ) . az egyik nagyon zsarnok a másikkal szemben. Ahogy adok nekik kaját, ő el fut egy darabbal, és mikor észreveszi, hogy a másik is eszi az ő részét, oda megy, durván megveri, és elveszi tőle a kaját. pedig van még csomó, mindig sokat adok nekik. Esténként pedig néha ráugrik, és iylen elég durva párzási mozdulatokat produkál, pedig kislány mindkettő, és mostanában annyira ilyen kis agresszív lett, hogy a másiknak már tiszta seb a háta, és folyamatosan harapdálja,meg bántja.. :( Már arra gondoltam hogy külön veszem őket, de félek hogy utána már sose lennének jóba. meg egyébként nem mindig ilyenek, szorosan összebújva alszanak, szóval nem utálják egymást, és ezért se tudom miért lehet ez... :\ötlet esetleg? A sebekkel mit csináljak? próbáltam bekenni neki kicsit gyulladáscsökkentő krémmel, de nem nagyon engedte, és le is akarta nyalni. adjam esetleg külön nekik a kaját? h a másik ne vegye el tőle? ja, és elvileg ők testvérek.

2013. ápr. 17. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a helyüket próbálgatják a rangsorban. Ha sebes az alárendelt patkány és a basáskodó állandóan veri, akkor szétszedném őket és egy menetrend szerinti összeszoktatást lejátszanék velük. De mivel testvérek felmerül bennem a kérdés: biztos, hogy ennyire durva a helyzet? Nagyon megveri az egyik a másikat? Tudnál képeket mutatni a sebekről? Az is lehet, hogy csak túltisztogatja a főnök pati a másikat. Az én patijaim is őrült féltékenyek voltak a másikra kaja terén, volt, hogy el is vették egymástól a kaját és volt, hogy a páros főnöke elverte emiatt a társát, de nem minden alkalommal. Nálad milyen ez a kajaelvevés, a durva elverés? Amolyan hátravágós, harapós, nagyon visítós? Milyen gyakori? Az tök normális, ha néha a páros főnöke elkapja az alárendeltet egy kis emlékeztetőre, hogy ki az úr a háznál, de ez sem brutális mértékű, persze az alárendelt csipogva tiltakozhat, de kutya baja sem esik. Űzi-e a "nagyobb" pati a "kisebbet"? Vér volt? Ez az "együtt alszunk, de egyébként megverlek" szakasz engem tipikusan az összeszoktatós időszakra emlékeztet, de mondtad, hogy tesók. Persze ettől még borulhatott a rangsor köztük, mikor hazavitted őket és rájöttek, hogy ők csak ketten vannak, nincs sehol a korábbi főnök és újat kell választani.
2013. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen tesók, szóval nem kellett őket összeszoktatni, és már lassan 1 éve nálam vannak, és ez a probléma csak olyan 4 hónapja van. a sebekről majd megpróbálok képet küldeni, csak most nincs időm, de majd küldök. már rossz simogatni szegényt,mert félek, hogy csak fáj neki ahogy a sebekhez hozzáérek. az egész úgy történik, hogy nem rendszeresen kapnak kaját, mármint minden nap, ugyanabban az időpontba, hanem a nap folyamán, mindig bedobok nekik valamit. van mikor csak valami kis zöldség darab akad a kezembe, és akkor mindig elfelezem, hogy mindkettő kapjon, először a gonoszabbiknak ( így egyszerűbben megérted, melyikről dumálok ) adom oda, ő kikapja a kezemből, és elfut, esetleg elbújik... elkezdi enni. mikor odaadom a másiknak is a kaját, a gonosz meglátja, ott hagyja az övét, és elveszi a másiktól is. persze ő próbálja visszavenni, a gonosz akkor esik neki, oda oda mordul csak,meg oda kap neki, ez még nem olyan vészes szerintem, csak csippan egyet a kicsi. csak rossz nézni, hogy milyen zsarnok. most pár napja már azt csinálom, hogy külön etetem őket, mert félek hogy a másik fogyott egy kicsit a pár hónap alatt... :( ha épp nem éhesek, akkor már megfigyeltem, hogy mindkettőnek megvan a saját kis sarka, és oda dugja el a kaját, persze a gonosz, sokszor így is ellopja a másiktól. este szokott nagyobb verekedés lenni, vagy a kaja miatt mgint, vagy a gonosz mindig rá akar mászni a másikra, mintha pározni akarna, dehát lány mindkettő. a kicsi nem nagyon hagyja, mire a gonosz teljesen ráugrik, a kicsi ilyenkor a hátán fekszik, a másik meg rajta, és tök durván csak meg vannak meredve, és nézik egymást. aztán a gonosz lemászik róla, és tovább megy, a kicsi még fekszik ott egy kicsit, aztán ő is felkel... köszönöm a választ, megpróbálok a napokban képet feltenni
2013. máj. 2. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így nem tűnik vészesnek - ha nem lennének a sebek. Ilyen "elveszem a kajádat, mert nekem az kell, ami neked van, nem érdekel, hogy nem ugyanaz van, a tiéd biztosan jobb" tipikus patkánydolog. Az jó ötlet, hogy pl.: az egyiknek a ketrecben adod oda a kaját a másikat meg addig kirakod az ágyra, így a kisebb pati is nyugodtan ehet. Ennek ellenére nem biztos, hogy azt javasolnám, hogy tedd őket külön - majd ha sikerül képet felraknod a sebekről, lehet okosabbat tudok mondani.
2013. máj. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!