Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Juh tartásával kapcsolatban...

Juh tartásával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Feltennék néhány kérdést, sorszámozom így egyszerűbb a válaszadás:

1. étkeztetése és tartása mennyire hasonlít a kecskéére?(mármint ugyan azt ugyan annyit eszik e, ugyan olyan helyen megél e?)

2. Igaz, hogy kb 3 évesen lesznek tenyészthetők?

3. Hány utód születik egyszerre, meddig tart a vemhességi időszak

4. Mikor kell megnyírni először őket és elég e évente egyszer (gondolom a nagy meleg előtt)

5. Bundáját tudom értékesíteni?

6. Amennyiben a kost nem akarom szaporításra befogni, ivartalanítsam(kecskét disznót szokás, mert különben büdös lesz úgy tudom)

7. Mikor lehet levágni őket legkorábban és mikor érdemes?

8. A baromfiudvar lakóival illetve disznóval kecskével kijönnek?(vannak pásztor kutyáim velük gondolom igen hisz kollégák:D)

9. Hányat érdemes egyszerre tartani, hogy érzik jól magukat?(nyílván nem 100dbot akarok csak saját célra tartanám de kecskét is kettőt tartok, mert őgy tudom így ideális szeretik a társaságot)

10. Ha kost nem szeretnék nevelni akkor itt is lehet vinni fedeztetni a bárányt igaz(és mikor leg célszerűbb az év melyik időszakában?

11. A nyírását el lehet intézni saját kezüleg vagy kit kell megkérni, hogy nyírja meg?

12. Esetleg ha bármit kihagytam és lenne még hizzáfűzni való, jó tanács, akármi.



2013. jún. 7. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok kérdlslrt és hogy néhol elírás történt vagy lemaradt a kérdőjel, azért remélem érthető a fogalmazásmód, elfelejtettem átolvasni...
2013. jún. 7. 10:49
 2/4 anonim válasza:

nekem 2 rackám volt, bárányként vettem őket, 1kost és egy lányt (jerke)nyáron egész végig a kertbe legeltek csak vizet kaptak, de a kos nagyon vad és veszélyes lett

a nőstény 1évesen megellet 1 kisbárányt

2013. jún. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, érdemes lenne megvenni ezt a könyvet: [link]


De itt is fenn van egy csomó infó: [link]

2013. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1. Ha van legelő, kiengeded, plusz víz, minimum 2 naponta friss. Télen széna, darált kukorica, zab, tritikálé. Táplálék igénye fajtól nemtől is függ. 0.8-1.2kg széna+egyéb/állat

2. 8 hónapos kora körül vállik ivaréretté a jerke, kos hamarabb. 1 éves korukra már simán szaporodnak.

3. 1-2 ritka esetben 3 utód. Vemhesség kb. 150 nap.

4. Nyírni május elején szokták, de ha pl. Januárban születik, akkor csak jövő májusban, esetleg augusztusban. Elég egyszer, főleg ha nem a bundáért van tartva.

5. Bundát eladni csak akkor tudod, ha értékelhető fajta. Racka bundája pl. kicsit durva, azt nehezebb. Merinóra lehet vevő.

6. Kos ivartalanítás hideg időben (legyek, fertőzés miatt) 5-6 hónapos korig egyszerűbb, és ajánlottabb.

7. Ha ki akarod készíttetni a bőrt akkor januárt ajánlják vágásra. Akkor a leg dúsabb, finomabb. Amúgy 1 éves kor környékén már van húsa, de még nem sok a faggyú.

8. Baromfikkal elvannak csak már kifejlettek legyenek,kecskével is, nekem is úgy van. Kutyával óvatosan, nekem első találkozás alkalmával kidöntötték a kerítés egy részét a menekülés közben.

9. Birka is minimum 2, de ha kecske mellé teszed, elvan velük egymaga is.

10. Fedezéshez kost mozgatják. Előfordul. Ha a vágást a fentebb leírtak szerint számoljuk, akkor szeptember környékén érdemes fedeztetni.

11. A nyírást jobb szakemberre bízni, hogy ne sérüljön az állat. Értelem szerűen 1-2 birka eseténnem kifizetődő.

12. Erős kerítés, és/vagy villanypásztor. Állatonként min. kb. 12-15 nm legelő. Amerre járnak, esznek, piszkítanak. Ezért is a féregtelenítés fontos. Szabad tartásnál fedél jó ha van. Nyalósó szelénnel.

Kosnak ne fordíts hátat, szemben álló kost ne próbáld a fejénél féretolni, ösztönből öklelhet.

Üdv.

2016. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!