Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecsketartás drága? És...

A kecsketartás drága? És nehéz megfejni a kecskéket? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani otthon egy vagy két kecskét. Van egy nagy, füves udvarunk. Kell a kecskének istálló? És mennyit eszik? Drága a tartása? Vagy kevés táp vagy valami mellett elél füvön? (ha nem tél van) A kecskefejés pedig hogy megy? Ha tartanék egy-két kecskét, hogy a tejüket otthon fogyasszam, az megéri? És kell valami speciális cucc hozzá? Vagy elég annyi, hogy kézzel megfejem? Még teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren, eddig csak kutyám volt. De a kecsketartás nagyon bonyolult?

Na, a kérdések összefoglalva:

1. Megéri-e anyagilag a kecsketartás (1-2 kecske) ha a tejüket csak otthon fogyasztanánk?

2. Mennyibe kerül kb/hónap egy kecske eltartása, ha nagy füves udvarunk van?ű

3. Kell-e a kecskének istálló, vagy elvan a szabadban? (persze viharban, esőben tudunk neki fedett helyet biztosítani)

4. Mennyire bonyolult megfejni egy kecskét?

5. A kecskefejéshez kellenek speciális eszközök, vagy csak simán kézzel meg lehet fejni?

6. És azt kifelejtettem, hogy kutyákkal jól kijönnek-e, nem bántják egymást? Vagy érdemes a kecskét elzárni a kutyáktól? (2 kutyánk van, egy kisebb, és egy nagy)

Köszönöm előre is a válaszokat, főképp ha tapasztalatokat írtok :)



2013. jún. 22. 14:55
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Hova fejlődött a világ, internetről kell megtanulni fejni..

Itt Erdélyben, falun élek, a falu 80-90%-a gazdálkodik, talán azért kicsit hihetetlen számomra felfogni ezt az egészet :-)

2013. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azért városban nehéz lenne olyan embert találnom akinek egyáltalán van kecskéje XD nemhogy aki elmondja hogy kell fejni :D és olyat meg 100% nem is találnék, aki meg is mutatja, és meg is tanít :)
2013. jún. 28. 15:40
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is városiak vagyunk, két anya kecskénk van meg két kisgida. A kert körbe van keritve villanypásztorral, egyszer kétszer megrázta őket azóta nem mennek hozzá közel mert megtanulták. Van olyan hogy egy hétig be sincs dugva, de nem veszik észre. Középen van neki kukorica szár, száraz, enni is szeretik meg felmásznak rá, régebben facsomó volt azon ugrándoztak. Én minden este fejem őket, változó szokott lenni a mennyiség. Kukoricát csövestől megeszik, almát, káposztát, répát szoktam nekik adni, ezek vannak is a kertbe. Mi csak kecskéknek való sót vettünk egyszer, sokáig kitart. Nem igényelnek túl sok törődést, nem kötelező istálló, elég ha csak szélvédett hely, ahol aludhatnak biztonságosan. Az én életemből napi fél órát vesznek el, etetés és fejés. A gyerekeknek nagyon jó immunerősítő, bár az enyémek csak kakaóval isszák. A fejésbe meg mindenki belejön, még én nekem is sikerült pedig annó kis pláza cica voltam, csak már azóta szültem három gyereket :) ha bármi kérdésed adódna írj. ja és a legfontosabb hogy nem minden dudvát ehet a kecske. mert a disznófűtől és a labodától felpuffad és akár el is pusztulhat. Magokat szereti, de minden zöldség gyümölcs mehet. Nekünkegyszer megették a barackfáról lehullott rossz barackokat és kicsit mintha berúgtak volna :D Néha lehet rajtuk kacagni sokat. Ne zárd be kis helységbe mert mekeg, illetve ha magában van akkor is iszonyat sokat "beszél"
2013. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kajtár Máté válasza:
Nekem birkák vannak azok is minden fának lerágják a levelét és a kérgét pedig van nekik elég fű én is vettem egy nőstény kecskét itt a városban befedeztettem 2 kicsit ellet napi kétszer fejem 2l tejet ad 1 fejésre és én megkötve tartom északára meg bezárom.közbe kiszoktam vezetni akácosba mert megszoktak kérni hogy kössem ki oda és ő fölnyirják a fákat.
2014. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!