Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Róla mit gondoltok? Szerintete...

Róla mit gondoltok? Szerintetek nem túl drága?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, nem szeretnék pacit venni. :)


[link]



2013. jún. 7. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én semmilyen lóért nem adnék ennyit, szerintem ilyen idősen még nem is kéne aktívan ugróversenyeket járnia, max ha 1-2-t elvétve ment, de itt nem erről van szó.

B1-2-es ló amúgy sem ér ennyit, az európai sportló átlagban elmondható, hogy közös génállománnyal dolgozik, így igazság szerint szinte teljesen mindegy is, mert utódjai ki tudja, milyenek lesznek, sokszor a véletlen is közbejátszik, és amúgy sem Olimpiára minősült lóról van szó ráadásul... Nekem biztosan nem érne ennyit, de még egyet sem.

2013. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 FannaL ***** válasza:
Hát mit ne mondjak.. van ára(én nem adnék érte ennyit). Bár semmilyen komolyabb versenyt sem írtak róla ami egyébként rossz, hogy már ilyenkor ugrik. Az igaz, még most lehetne befutni, de biztos meg van az oka, hogy eladják, szerintem. Attól, hogy jó felmenői vannak meg holland szerintem a majdnem hat milla "kicsit" sok érte. Meg a marmagassága sem tetszik 10 cm sokat számít.
2013. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
végre egy ló, amit normálisan lemértek!
2013. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Láttad a videónál a versenyt?! Az a ló össze-vissza szaladgál a pályán, onnan ugrik, ahonnan kedve szottyan, a lovasan meg csak ül/pattog a nyeregben... Látszik, hogy nem számítja ki az elugrás körülbelüli helyét sem. A második verseny már egy korrekt EGYmilliós lóról árulkodik (megjegyzés: nem hat) De van egy kérdés: miért van ilyen fiatalon versenyre fogva?
2013. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont, az ugrás nem csak annyi, hogy megyünk-megyünk, vágtában, aztán ha szembejön egy akadály akkor könnyítünk és majd lesz valami. Ilyen idősen még ugrania sem kéne annak a szerencsétlen lónak, mert 3-4 évesen lovagolják be, még bőven az idomítóalapokat kéne tanulnia és megfelelően rögzítenie a tudását, egyúttal az izomzatát is megfelelően, fokozatosan edzeni, 5-6 éves lónak még alakulnak a dimenziói, a végleges kinézete... Én leghamarabb 6 évesen kezdeném el vele komolyabban az ugrómunkát, esetleg 5 évesen szabadonugróban megnézném (ami nem azt jelenti, hogy ráküldöm a legmagasabb akadályra is, mert a kicsit szépen vette, nem szabad elragadtatni magunkat ettől még), milyen stílusa van, szeret/tud-e ugrani, aztán hagyom még erősödni, tanulni. Ha minden megvan, és a lábai, háta is oké, tehát nem szedtem szét 2 évesen belovaglásnál, hanem szépen kivártam, na akkor esetleg jöhet a komolyabb ugrómunka 5-6 éves kor fordulójánál, addig max kis X-en átlendülni, hogy az egyensúlyát ugrás felett is megtalálja-e lovassal... Időként terep, mászatás... Ha minden stimm, akkor 8-9 éves korára egy remek ugrólovam van, aminek nem megy szét a lába, meg bármije egy-két éven belül. És akkor kérek érte 1-1,5 milliót, talán, ha nagyon odáig vagyok a munkámért, akkor 5-6-ot, amit vagy megfizetnek, vagy nem...


De ez az én elméletem, elképzelésem lenne, túl idealisztikus. Ezért a lóért így, hogy nem látni, nincs-e megnyomva a háta, és tudni, hogy túl korán ugróban, komolyan versenyzik, én fél millát se adnék, nagyon hamar ki fog "merülni" minden, ami a lóban amúgy benne lenne.

2013. jún. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kezdő ló, én azt az első díjugratós videót inkább fel sem tettem volna. 6 millió? Ez egy rossz vicc. Feleannyiért már kiforrott versenylovakat kapsz, tökéletes vérvonallal és testfelépítéssel.
2013. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De. A reális ára 2 millió körül van. A fajtája miatt kérnek ennyit érte, meg valószínűleg nem sürgős az eladása.

Egyébként ígéretes ló, de ha magyar sportlónak lenne sütve, ugyanezekkel a képességekkel fele ennyibe kerülne.

2013. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2008-as ló, öt éves, a kategóriájának megfelelő szinten versenyez, gondolom megy B1-B2-ben, meg ötéves számokban, ahogy minden más vele egyidős ugróló.
2013. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!