Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha a Malac nem lenne az...

Ha a Malac nem lenne az emberiség fogdájában, akkor milyen helyen élne?

Figyelt kérdés
Kint loholna a füvön? Vagy fagyoskodna a hideg kövezeten kérem? Hol lenne? Gondolom, hasonló életmód alapján tengetné napjait mint a vaddisznó, de filozófiai eszmefuttatásom csotrogány gondolatai alapján nem jutottam dűlőre. Vajon, ha a disznóhoz soha nem ért volna emberi kéz, hol lakna?
2013. jún. 27. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem visszatérne a vaddisznó géneihez xd
2013. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
valoszinuleg erdos teruleteken lakna, mezokon vagy tisztasokon szaladgalna boldogan :)
2013. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A házisertés ebben a formájában elég életképtelen lenne a magyar vadonban. Tavasszal meg ősszel még kibírná, de nyáron sebesre égne a napon és beköpnék a legyek, télen pedig megfagyna. De más éghajlaton lehet h jól ellenne.
2013. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Bocs, de te be vagy tépve? ;)
2013. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én azért eltudom képzelni, ahogy egy hatalmas malac kolónia legelészik, vagy vadászik, és odaröffent egy "Sziát", majd békésen vergődik a mocsarában.

Nem vagyok beszívva, de egyszerűen látni akarok egy szabad disznót. MERUGYE!

Barátnőm rokonánál láttam kismacalt, és úgy sprintelt mint az állat. Városi bunkóként nem láttam még kölökdisznót, így arra számítottam hogy egy lusta dagi öcsisapkás rózsaszín szőrös háj fog elém kuporogni, de megállíthatatlanok voltak! Szép a természet, jó lenne egy szabad disznóvilág.

2013. jún. 27. 20:55
 6/12 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2013. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Erdőben lakna ahol talál makkot gyökereket. Hozzászokna az időjáráshoz. A mangalicát sok helyen ridegen tartják télen nyáron a szabad ég alatt
2013. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, az erdőben felsértené a bozót a bőrét, a mangalica pedig hosszúszőrű, azért bírja a szabad ég alatt.
2013. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges a "natúr" malac azért is ilyen gyenge, mert alapból hozzá van szoktatva a bezártsághoz. Talán ha az ember nem foglalkozna vele többet, kihalna?
2013. jún. 27. 22:40
 10/12 anonim ***** válasza:

a sima normál malac nem igazán élné túl a telet vagy a nyarat. ugyanis a normál "mezei" malacnak se meleg bundája nincs télen, se erősebb sertéi nyáron. vagyis télen megfagyna nyáron meg megsülne szegény :)


de egyébként a vadcocákból lettek a házicucuk szóval valszeg úgy élne, mint a vadcucuk :)

2013. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!