Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg kihalna az emberiség,...

Tényleg kihalna az emberiség, ha nem lennének rovarok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 21:48
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha a Mézengúz című mese hatására tört ki belőled a kérdés, csak annyit válaszolok, hogy van benne ráció, szerintem.
2008. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem ott. Én is láttam a tv-be már nem tudom hol. Eltudom képzelni. Mert a rovarokat megeszik a nagyobb állatok és őket ismegeszik a mégnagyobb állatok és azokat meg az emberek. A tápláléklánc részei.
2008. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolog amit a rovarok végeznek és szerintem nélkülözhetetlen a természet körforgásában :

- virágok beporzása : a növények egy része csak akkor terem gyümölcsöt ha a rovarok beporozzák. Sajnos nem tudom melyek a rovarok által beporzott haszonnövények, de tartok tőle, hogy sok van.

Rovarok nélkül ezek a növények kihalnak. Ez kihalási hullámot indít el a táplálékláncban.

- tetemek eltakarítása : a természetben elhullott állati tetemek eltakarításával tisztítják a környezetet.

- táplálékul szolgálnak más állatoknak : Ha kiesnek a táplálékláncból kihalási hullám indulhat el.


Amerikában és Európában is pusztulnak a méhek egy fertőzés miatt. Néhány biológus már kongatja a vészharangot.

2008. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Einstein mondta: ha a méhek kipusztulnak az emberiség csupán négy évvel éli azt túl.
2008. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, valami rendszerhiba miatt nem látom a válaszokat csak azt írja ki 4 válasz van mrá. Nem tudom, hogy írta e valaki, de Einsten mondta ezt, de a méhekkel kapcsolatban. Ha egyszer eltűnnek a méhek, az emberiség még 1 évvel élheti túl.
2008. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy ki se alakultak volna - vagy lenne valami más helyettük. Szélporozta növények is léteznek (kukorica, mondjuk) - még ősibbek is, mint amelyeket rovarok poroznak.
2008. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos azért annyira egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy kihalnánk. Ahogy előttem írták, a rovarok eltünése kihalási hullámot indítana el, és a táplálékhiány miatt az emberiség nagyrésze éhenhalna. Viszont az emberiség egy kis csoportja a technológia segítségével meg tudná termelni magának az élelmet, és kihúzná azt az átmeneti időszakot, ami alatt a természetben beállna egy új egyensúly. Persze az sincs kizárva, hogy tényleg kihalnánk, pl egy váratlan természeti csapás miatt.
2008. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet benne valami,részei a táplálékláncnak,hogy csak egy dolgot emlitsek a fontos szerepeik közül.
2008. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen összeomlanánk. Hogy mást ne mondjak, térdig gázolnánk az állati tetemekben, az avarban, meg a kakiban.

Úgyhogy meg kell becsülni a rovarokat:D

2010. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!