Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Anyakecskénk az ellés után...

Anyakecskénk az ellés után három héttel elkezdett "ott hátul" vérezni kicsit. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 11:18
 1/7 anonim válasza:
32%
menstruál
2013. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem menstruál. Ez csak az üzekedés jele.
2013. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És ez mit jelent pontosan?
2013. júl. 15. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Üzekedésnek nevezik a patások párzási időszakát.
2013. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem-nekünk évek óta van kecskénk-nem normális,ha 3 héttel az ellés után kezd vérezni,vagy még vérzik.Nálunk si előfordult ilyen nem is egyszer.ez annak a jele -99%-ban-hogy visszamaradt a méhlepényből egy darabka és begyulladt a méhe.Az állatorvosnak kell szólni,aki ad neki antibiotikumot a gyulladás ellen,meg arra is valamit-hogy kijöjjön a maradék lepény.Az üzekedő kecske nem vérzik,hanem piros a hátsó fele és folyamatosan mekeg,csóválja a farkát.De nálunk még sohasem vérzett.
2013. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Az állatorvos a napokban látta a kecskét, pontosan ezt mondta, amit a legutóbbi hozzászóló. Kapott antibiotikumot, már teljesen rendben van.

Magát a szót, mint "beűzés" ismertem, csak ebben a formában nem hallottam még, bár nem én foglalkozom itthon az állatokkal.

2013. júl. 23. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök,hogy helyre jött,pláne,hogy nem hittél a menstruációban.Nem tudom,tejjel hogy áll,de ha visszaapadt,ne add fel,naponta 4-5x fejd le és beindul neki újra.
2013. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!